19 CZE 2018

U Dehnela na Starej Kolonii

Przypadająca w bieżącym roku 150 rocznica urodzin Piotra Pawła Dehnela - sztygara kopalni "Saturn", działacza niepodległościowego oraz przyjaciela Marszałka Piłsudskiego, jest doskonałą okazją do okolicznościowego spotkania upamiętniającego to wydarzenie, w najbardziej właściwym ku temu miejscu – siedzibie czeladzkiego Muzeum mieszącego się przy ulicy Piotra i Leokadii Dehnelów

Wieczór wspomnień uświetnią znamienici goście: Małgorzata Dehnel-Szyc – wnuczka Władysława Dehnela (młodszego brata Piotra) oraz Joanna Górkiewicz-Podstawka – rodzona prawnuczka czeladzkich Dehnelów. Panie opowiedzą o wielce patriotycznej, zaangażowanej w czyn niepodległościowy rodziny Dehnelów, o braciach i siostrach Pawła oraz o kolejnych pokoleniach familii.

Zachęcamy do złożenia wizyty Państwu Dehnelom 29 czerwca o godz. 17.00. Wstęp wolny.