12 CZE 2020

Uwaga kolekcjonerzy!

Muzeum Saturn serdecznie zaprasza wszystkich, którzy gromadzą wszelkiego rodzaju przedmioty do zaprezentowania swoich prywatnych kolekcji szerszemu gronu odbiorców na wystawie poświęconej pasjom oraz talentom mieszkańców naszego pięknego miasta, jak również regionu. Chcemy nie tylko propagować ideę prywatnego kolekcjonerstwa leżącą u podstaw działalności placówek muzealnych, lecz zwłaszcza promować osoby zajmujące się hobbystycznym zbieraniem zabytkowych obiektów z różnych dziedzin.

Od 2012 roku Muzeum Saturn z powodzeniem realizuje cykl „Pasje i kolekcje Zagłębiaków” zrodzony z potrzeby poznania ludzi niezwykłych, intrygujących, czarujących swoją osobowością oraz wiedzą i w dodatku mieszkających w Czeladzi bądź po sąsiedzku. Swoje fascynujące zbiory zaprezentowali dotychczas między innymi Zbigniew Niedbała – kolekcjoner fantastycznych ręcznych młynków do pieprzu i kawy, Andrzej Żurecki – zbieracz piwnych pamiątek: kufli, szklanek, podkładek, otwieraczy, a także Maria Golanka – posiadaczka przeuroczych dzwonków i dzwoneczków.

Zainteresowanych popularyzacją swych kolekcji prosimy o kontakt: 32 265 42 98, e-mail: