26 PAŹ 2020

Uwaga!

Z racji panującej sytuacji, zawieszamy wszelkie imprezy kulturalne, wernisaże oraz koncerty, jednak niezmiennie zapraszamy w nasze muzealne progi.

Obecnie w murach czeladzkiego Saturna prezentujemy ekspozycję muzealną „Kreis Bendsburg 1939-1944. Powiat będziński w obiektywie okupanta” przybliżającą przeobrażenia powiatu będzińskiego zgodne z polityka przestrzenną nazistów oraz życie codzienne okupantów i ludności okupowanej w jednym z najstraszniejszych okresów w dziejach.

Przypominamy, że na terenie Muzeum Saturn może przebywać jednocześnie do 5 zwiedzających, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk oraz obowiązek zakrywania nosa i ust. Wyznaczono również trasę zwiedzania, podlegającą stałej dezynfekcji.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:30 oraz w niedziele (do 31 października) w godzinach 13:00-17:00, od 1 listopada w godzinach 11:00-15:00.

Rekomendujemy również dwie wystawy plenerowe:

• "Orkiestro graj!" prezentowanej na placu im. im. Victora Viannaya w Czeladzi-Piaskach, przedstawiającej zaledwie wyimek bogatej historii czeladzkich orkiestr dętych, nie tylko związanych z kopalniami, lecz także z Ochotnicza Strażą Pożarną.
  • "Gdy w Czeladzi mieszkali Żydzi…" wystawionej na płycie czeladzkiego Rynku, która przybliża przedstawicieli żydowskiej społeczności, charakterystyczne zabudowania a także życie i sprawy codzienne wyznawców judaizmu.