28 LIS 2017

„Wymyśliłam Cię nocą przy blasku świec…”

te słowa jednego z największych przebojów niezapomnianej, przedwcześnie zmarłej Ireny Jarockiej rozbrzmiały w Muzeum Saturn 24 listopada podczas kameralnego koncertu, który odbył się w ramach cyklu „Muzyczne Piątki”.

Urokliwe melodie znanych i lubianych hitów wykonywanych niegdyś przez Irenę Jarocką w interpretacji Magdaleny Marcinkowskiej z towarzyszeniem zespołu poruszyły dusze słuchaczy przywołując cenne wspomnienia z dawnych lat. Czeladzianie gromkimi oklaskami docenili doskonałe brzmienie oraz niezwykły kunszt i naturalny wdzięk artystki. Publiczność nuciła między innymi takie przeboje jak: „Odpływają kawiarenki”, „Co mnie w Tobie zachwyciło”, „Gondolierzy znad Wisły”, „Był ktoś”.

Przygotowany repertuar przypominający tę uznaną piosenkarkę prawdziwie wzruszał, bawił i nastrajał sentymentalnie.