17 PAŹ 2016

Zapraszamy do Muzealnego Klubu Juniora!

W najbliższą niedzielę, 23 października, o godzinie 15:00 zapraszamy na kolejne spotkanie do Muzeum Saturn, odbywające się w ramach Muzealnego Klubu Juniora. Zajęcia mają lekką formułę luźnych warsztatów, w czasie których dzieci nie tylko ćwiczą zdolności manualne i pobudzają kreatywność, ale także zgłębiają wiedzę z zakresu historii i sztuki.

Tematem najbliższych zajęć, zatytułowanych „Stroje  w epoce napoleońskiej”, będzie moda, ale nie ta współczesna, lecz ta obowiązująca w dawnych czasach. Dzieci będą miały okazję poznać części garderoby noszone w początku XIX wieku, wylansowane przez samego Napoleona oraz jego najbliższe otoczenie. W części warsztatowej same wykonają wariacje na temat ówczesnej mody.

Zajęcia poprowadzi Pani Monika Ostrowska-Cichy, edukator i arteterapeuta.

Muzealny Klub Juniora to spotkania dla najmłodszych, w których mogą uczestniczyć całe rodziny – dorośli i dzieci i które odbywają się raz w miesiącu, w niedzielę.

Zajęcia są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem: 32 265 42 93.