13 STY 2017

Zapraszamy do lektury Oficyny Saturnowskiej

Najnowszy numer informatora muzealnego otwiera podsumowanie minionego roku obfitującego w wiele niebagatelnych wydarzeń kulturalnych, a także wartościowych programów naukowo-badawczych kluczowych w procesie poznawania i rozumienia przeszłości naszego miasta. Dwanaście miesięcy bogatych w różnorakie inicjatywy kulturalne stanowią wspaniały dowód na ogromny potencjał czeladzkiej placówki muzealnej najwyraźniej uzewnętrzniający się w szerokich działaniach, daleko zresztą wykraczających poza standardowe czynności, na rzecz propagowania historii i kultury przybierających przy tym atrakcyjną konwencję przystosowaną dla różnych środowisk. Uwadze czytelników polecamy także artykuł przybliżający historię mostu i kładki dla pieszych, których obecny wygląd został ukształtowany 40 lat temu. Pośród innych szkiców rekomendujemy również przerwaną historię życia Franciszka Czecha, poznaną dzięki jego prawnuczce będącej jedną z osób, która odpowiedziała na apel naszego muzeum. Sprzyjający odbudowie pamięci o czeladzianach – ofiarach II wojny światowej projekt, realizowany obecnie, ma bowiem za zadanie przywrócić imiona w miarę wszystkim anonimowym dotąd naszym krajanom, tak boleśnie doświadczonym niegdyś przez los.

Na kolejnych stronach Oficyny ponadto zaproszenia do skorzystania z urozmaiconej oferty przedsięwzięć edukacyjno - artystycznych przygotowanej na pierwszy kwartał 2017 roku.

Wydawnictwo bezpłatne, dostępne w siedzibie placówki, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w wersji elektronicznej w zakładce – Wydawnictwa.

Zachęcamy do czytania.