05 PAŹ 2017

Zapraszamy do lektury „Oficyny Saturnowskiej”

Najnowszy numer kwartalnika muzealnego otwiera zaproszenie do wzięcia udziału w miejskich obchodach Roku Tadeusza Kościuszki ustanowionego przez Sejm i Senat RP. Inscenizacja historyczna, wystawa, publikacja – to niektóre propozycje z bogatego programu uroczystości, które doniośle zamierzamy świętować.

Uwadze czytelników polecamy także interesującą i opartą na rzetelnych źródłach opowieść o jednej z najsłynniejszych fotograficznych rodzin w naszym mieście – Wikarków.

W numerze nie zabrakło także tekstów historycznych. Jeden z nich dotyczy smutnej 100. rocznicy katastrofy w kopalni „Czeladź”, drugi natomiast porusza kwestie związane z powstawaniem osiedli robotniczych. Napisany gościnnie przez znawcę tematu dra hab. inż. arch. Bartosza M. Walczaka profesora Politechniki Łódzkiej z pewnością rzuci nowe światło na urbanizacyjne i architektoniczne zagadnienia dotyczące Starej Kolonii Saturn.

Wydawnictwo bezpłatne, dostępne w siedzibie Muzeum Saturn, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w wersji elektronicznej w zakładce – Wydawnictwa.

Podążaj za historią! Warto czytać.