Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

05 PAŹ 2017

Zapraszamy do lektury „Oficyny Saturnowskiej”

Najnowszy numer kwartalnika muzealnego otwiera zaproszenie do wzięcia udziału w miejskich obchodach Roku Tadeusza Kościuszki ustanowionego przez Sejm i Senat RP. Inscenizacja historyczna, wystawa, publikacja – to niektóre propozycje z bogatego programu uroczystości, które doniośle zamierzamy świętować.

Uwadze czytelników polecamy także interesującą i opartą na rzetelnych źródłach opowieść o jednej z najsłynniejszych fotograficznych rodzin w naszym mieście – Wikarków.

W numerze nie zabrakło także tekstów historycznych. Jeden z nich dotyczy smutnej 100. rocznicy katastrofy w kopalni „Czeladź”, drugi natomiast porusza kwestie związane z powstawaniem osiedli robotniczych. Napisany gościnnie przez znawcę tematu dra hab. inż. arch. Bartosza M. Walczaka profesora Politechniki Łódzkiej z pewnością rzuci nowe światło na urbanizacyjne i architektoniczne zagadnienia dotyczące Starej Kolonii Saturn.

Wydawnictwo bezpłatne, dostępne w siedzibie Muzeum Saturn, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w wersji elektronicznej w zakładce – Wydawnictwa.

Podążaj za historią! Warto czytać.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl