04 PAŹ 2018

Zapraszamy do lektury "Oficyny Saturnowskiej"

Najnowszy egzemplarz kwartalnika muzealnego otwiera rekomendacja militarno-historycznego pikniku zatytułowanego „Chwała Niepodległej”, który odbędzie się 19 października w godz. 12.00-18.00 na terenach zielonych w pobliżu Muzeum Saturn. Współorganizowany z Zagłębiowskim Muzeum Militariów Dragon stanowić będzie doskonałą okazję do zobaczenia sprzętu, wojskowego wyposażenia przed ponad 100 laty oraz umundurowania oddziałów piechoty liniowej państw zaborczych, a także legionistów Józefa Piłsudskiego.

Numer prawie w całości poświęcony został pięknemu jubileuszowi 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ukazanemu w kontekście zaprzeszłych wydarzeń i osób związanych z historią naszego miasta.

Wydawnictwo bezpłatne - dostępne w siedzibie Muzeum Saturn, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Kopalni Kultury, Cafe Desa, kiosku M.E.R.C.I. oraz w wersji elektronicznej w zakładce – Wydawnictwa http://www.muzeum-saturn.czeladz.pl/wydawnictwa/ROK_2018.

Warto czytać.