02 STY 2019

Zapraszamy do lektury „Oficyny Saturnowskiej”

Z ogromną satysfakcją przekazujemy kolejny numer „Oficyny Saturnowskiej”. Lekturę warto rozpocząć od pierwszego tekstu stanowiącego podsumowanie minionego roku, który upłynął w głównej mierze pod hasłem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Upamiętnieniu tego wiekopomnego wydarzenia służyły rozmaite inicjatywy i przedsięwzięcia skierowane dla szerokiej publiczności.

Uwadze czytelników polecamy również artykuł przybliżający fakty rozgrywające się przed dawnym Domem Ludowym na Saturnie 21 listopada 1918 r. Interesujące uzupełnienie numeru stanowi szkic prezentujący sylwetkę Stanisława Kubasika przypomnianą w ramach cyklu edukacyjnego „Czeladzcy Bohaterowie Niepodległości”. Rekomendujemy ponadto esej opisujący tegoroczne obchody barbórkowe na Saturnie, niemal jak przed laty celebrowane jako wydarzenie religijne, zawodowe i rodzinne.

Na szpaltach Oficyny ponadto informacje o minionych wydarzeniach muzealnych, a także zaproszenia do skorzystania z bogatej oferty kulturalnej przygotowanej na pierwszy kwartał 2019 roku.

Wydawnictwo bezpłatne dostępne w siedzibie placówki, Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Kopalni Kultury, Cafe Desa, kiosku M.E.R.S.I. oraz w wersji elektronicznej w zakładce – Wydawnictwa - Oficyna Saturnowska.

Zachęcamy do czytania!