12 STY 2016

Zapraszamy do lektury Oficyny Saturnowskiej

Najnowszy numer informatora muzealnego otwiera podsumowanie minionego roku obfitującego w wiele niebagatelnych wydarzeń kulturalnych. Dwanaście miesięcy bogatych w różnorakie inicjatywy kulturalne stanowią wspaniały dowód na ogromny potencjał czeladzkiej placówki muzealnej najwyraźniej uzewnętrzniający się w szerokich działaniach, daleko zresztą wykraczających poza standardowe czynności, na rzecz propagowania historii i kultury przybierających atrakcyjną konwencję przystosowaną dla różnych środowisk. Uwadze czytelników polecamy także artykuł przybliżający sylwetkę Ludwika Twyrdego mierniczego kopalni "Czeladź" będącego zarazem symbolicznym hołdem dla autora pierwszego opracowania historii tego zakładu od czasów najdawniejszych do roku 1960. Pośród innych szkiców rekomendujemy również ten akcentujący apel o pomoc w ustaleniu losów Giovanniego Michelettiego, z pochodzenia Włocha, którego nagrobek znajduje się cmentarzu parafialnym przy ul. Nowopogońskiej.

Na kolejnych stronach Oficyny ponadto zaproszenia do skorzystania z urozmaiconej oferty przedsięwzięć edukacyjno - artystycznych przygotowanych na pierwszy kwartał 2016 roku.

Wydawnictwo bezpłatne, dostępne w siedzibie placówki, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w wersji elektronicznej w zakładce – Oficyna Saturnowska.

Zachęcamy do czytania