12 LIP 2019

Zapraszamy do lektury "Oficyny Saturnowskiej"

Najnowszy numer kwartalnika muzealnego otwiera artykuł poświęcony cennym artefaktom, które dzięki hojności Pana Juliusza Zielińskiego trafiły do Muzeum Saturn. Dokumentacja o nad wyraz znakomitych walorach historycznych oraz muzealnych ilustruje życie oraz działalność inż. Zygmunta Szczotkowskiego. Zbiór tworzą listy osobiste, świadectwa szkolne, fotografie, oficjalne zaświadczenia i pozwolenia, dowody osobiste oraz paszporty.

W numerze nie zabrakło wspomnień dotyczących Gali Jubileuszowej z okazji 10-lecia działalności Saturna. Nieskrywaną radością i dumą napawają nas także dwie wyjątkowe nagrody, którymi nasza instytucja została uhonorowana w tym jubileuszowym roku.

Uwadze czytelników polecamy artykuł podsumowujący 9. Czeladzką Noc Muzeów w rytmie Mendelssohna i towarzysząca jej wystawę „Księga życia: ślub i wesele”, która zdobyła uznanie szerokiego grona odbiorców. Pośród innych szkiców rekomendujemy również teksty historyczne. Jeden z nich przedstawia działalność Towarzystwa Górniczo-Przemysłowego „Saturn” SA w powiecie limanowskim, drugi natomiast odnosi się do niezrealizowanego projektu szkoły przy ul. Będzińskiej.

Na kolejnych stronach Oficyny ponadto zaproszenia do skorzystania z urozmaiconej oferty przedsięwzięć edukacyjno-artystycznych przygotowanej na trzeci kwartał 2019 roku.

Wydawnictwo bezpłatne dostępne w siedzibie placówki, Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Kopalni Kultury, Cafe Desa, kiosku M.E.R.S.I. oraz w wersji elektronicznej w zakładce – Wydawnictwa - Oficyna Saturnowska.