Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

06 MAJ 2016

Zapraszamy na święto Muzeów!

 

W tym roku zapraszamy Państwa do naszego Muzeum w sobotę, 14 maja. Przed naszymi gośćmi jak zawsze moc atrakcji! W tym roku leitmotivem imprezy będzie papier, jego historia i zastosowanie. A wszystko to za sprawą wyjątkowej wystawy zatytułowanej „Dzieje papieru i papiernictwa” wypożyczonej na tę okazję specjalnie z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Będą mieli Państwo okazję przekonać się, że ten powszedni dzisiaj materiał towarzyszący nam na co dzień w każdej sferze życia, niegdyś zrewolucjonizował dzieje europejskiego piśmiennictwa.

Świętowanie zaczniemy już o godzinie 13:00. Zainaugurują je warsztaty plastyczne dla dzieci, które poprowadzi Pani Lucyna Mroczek-Szymańska.

O 15:30 zapraszamy na wykład Pana Jana Bałchana, kustosza Muzeum Papiernictwa, który opowie o dawnych materiałach piśmienniczych, wynalazcy papieru i jego upowszechnieniu tego wyjątkowego materiału w Europie oraz o badaniach właściwości papieru. Następnie będzie można udać się w podróż po historii papieru, zwiedzając wystawę „Dzieje papieru i papiernictwa” i historyczne suknie z papieru, wykonane przez studentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach pod kierunkiem projektantki Dominiki Bułaczyńskiej. Na zakończenie, około godziny 19:00, naszych gości rozbawi Czesław Jakubiec Comedy – wyjątkowy, autorski projekt artystyczny łączący muzykę, komizm, satyrę z interaktywną zabawą. W efekcie będą Państwo mieli okazję obejrzeć widowisko, które zaskoczy formą i rozbawi treścią.

Serdecznie zapraszamy!

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl