14 LIS 2019

Zaśpiewaliśmy Niepodległej Polsce!

fot. MediaGroup

Pomimo krwawych powstań, ponad stu lat niewoli i licznych reperkusji Polacy nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości. W listopadzie 1918 roku, 101. lat temu nasza Biało-Czerwona odzyskała swą wolność.

W Czeladzi Dzień Odzyskania Niepodległości świętowaliśmy w sposób szczególny i radosny – tak jak od kilku lat – z pieśnią patriotyczną na ustach. Już po raz dziesiąty w Sali Lustrzanej czeladzkiego Muzeum zgromadzili się czeladzianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości, aby wspólnym śpiewem uczcić przypadającą w tym roku rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz przywołać pamięć o tych, którzy z bronią w ręku przez ponad 120 lat zaborczego ucisku i zniewolenia o tę wolność walczyli.

Tradycyjnie, jak co roku, pod kierunkiem Anny Piech przy akompaniamencie Tobiasza Nykamowicza licznie przybyli uczestnicy patriotycznego muzykowania „Dla Ciebie śpiewam, Polsko!” ze wzruszeniem i z całego serca śpiewali Biało-Czerwonej pieśni opisujące pełną poświęcenia walkę o wolną Polskę.

Dla Ciebie śpiewam, Polsko! 08.11.2019