26 PAŹ 2018

Zbliża się czwarta publiczna kwesta na ratowanie czeladzkich „Powązek”.

Już po raz czwarty na parafialnej nekropolii przy ul. Nowopogońskiej, natomiast trzeci raz na cmentarzu komunalnym zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków. Wzorem lat ubiegłych serdecznie prosimy o szczodre wsparcie tej pożytecznej inicjatywy.
W czwartek 1 listopada przy bramach wejściowych obu cmentarzy w godz. 9.00 - 16.00 będą widoczni kwestujący (osoby z życia publicznego, radni, działacze społeczni, członkowie lokalnych organizacji, wolontariusze) zaopatrzeni w imienne identyfikatory oraz oznakowane puszki-skarbonki.
Środki z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na renowację wybranego historycznego grobu na cmentarzu parafialnym.
Wszystkich darczyńców zapewniamy, że każda ofiarowana złotówka była i będzie dobrze wykorzystana.

Razem nie pozwólmy zginąć „kamiennej” historii Czeladzi!