26 CZE 2020

Żegnaj szkoło!

Niezmiennie od lat (niestety z wyjątkiem roku bieżącego) koniec roku szkolnego uczniowie świętują uroczystą akademią, podczas której prymusom wręczane są świadectwa z wyróżnieniem, zaś dyplomy i nagrody książkowe wszystkim zaangażowanym w różne działania na rzecz szkoły. Na uroczystości nie może zabraknąć także części artystycznej nierzadko z przymrużeniem oka przedstawionej przez uczniów w pięknych słowach wierszy, a także piosenek dziękującym swoim wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich naukę oraz wychowanie.

Na odbywających się następnie spotkaniach z wychowawcami pozostali uczniowie otrzymują świadectwa z osiągniętymi końcowymi ocenami z poszczególnych przedmiotów objętych nauczaniem. Wystarczy jeszcze pokazać cenzurkę rodzicom i … wakacje czas zacząć! Ale nie dla wszystkich to przyjemny moment w tym dniu, a przecież oceny wcale nie są ważne.

Bo najważniejsze jest: być ciekawym świata i ludzi, lubić się uczyć tak by dowiadywanie się czegoś nowego sprawiało niewymowną frajdę, pogłębiać swe zainteresowania, innymi słowy wyrosnąć na człowieka z pasją, umiejącego twórczo myśleć i budować więzi.