21 WRZ 2018

Zmarł Artur Rejdak, miłośnik Czeladzi

W dniu wczorajszym po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Artur Rejdak – jeden z założycieli oraz długoletni wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi, członek Harcerskiego Kręgu Seniorów. Z wykształcenia był prawnikiem, ale z pasji historykiem, autorem wielu interesujących publikacji i opracowań z zakresu dziejów naszego miasta, znakomitym znawcą regionalnej problematyki, w pełni zaangażowanym w życie społeczno-kulturalne. Wyróżniony między innymi Nagrodą Miasta Czeladź. Przez wiele lat współpracował z Muzeum Saturn. Na jego wielką życzliwość, pomoc i wspierające słowo mogliśmy zawsze liczyć przy organizacji wszelkich przedsięwzięć dotyczących przeszłości Czeladzi.

W Zmarłym utraciliśmy człowieka niezwykłej kultury i skromności, szlachetnego i prawego, powszechnie cenionego i szanowanego.

Rodzinie i Bliskim ś.p. Artura Rejdaka wyrazy głębokiego współczucia oraz najszczersze kondolencje składają

Iwona Szaleniec dyrektor Muzeum Saturn w Czeladzi wraz z pracownikami.