19 WRZ 2018

Znasz li swój region?

fot. Urząd Miasta Siemianowice

Umiłowanie i przywiązanie do swojej lokalnej ojczyzny wyraża się zarówno w trosce o swój region, czynach, jak i wiedzy oraz świadomości tego co wokół nas się znajduje. Wrześniowe spotkanie z cyklu Wieczorów Historycznych na Saturnie dotyczyć będzie naszych sąsiadów zza Brynicy - Siemianowic Śląskich. Szyk dawnych kamienic, zespół pałacowo-parkowy, spichlerz, budynki poprzemysłowe, legendarny Siemion – wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat tego miasta.

O Siemianowicach Śląskich, mieście tuż za mostem, jego zabytkach, historii i ważnych dla rozwoju regionu postaciach opowie Małgorzata Derus – były miejski konserwator, pracownik Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich oraz Artur Garbas – historyk z Muzeum Miejskiego w Siemianowicach. Wieczór uświetni występ artystyczny muzyka, pianisty Bohdana Wantuły.

Spotkanie jest współorganizowane z Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich. Wszystkich pasjonatów regionu serdecznie zapraszamy w piątek 21 października o godz. 17.00 do Muzeum Saturn.

Wstęp wolny.