• Znaleziono 410 wiadomości.

• Ostatnia
Rekonstrukcji czar

Odtwarzanie wydarzeń historycznych ma wielowiekową historię. Pełne rozmachu i zaangażowania widowiska dla niektórych są czystą rozrywką, dla innych sposobem na życie, próbą odtworzenia historii, autoedukacją i wymianą doświadczeń.18 stycznia o godz. 17.00 w Muzeum Saturn o fenomenie rekonstrukcji historycznej opowie rekonstruktor, członek Konfraterni Mieszczańskiej „Sambucus Nigra” Przemysław Osmólski.

Informacja!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 grudnia Muzeum Saturn będzie otwarte do godz. 14.00, natomiast w Nowy Rok 1 stycznia muzeum jest nieczynne. Zapraszamy 2 stycznia.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja!
Wesołych Świąt

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Państwu, chwil wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, by w życiu zawsze panowała ta niepowtarzalna świąteczna atmosfera. Wielu budujących myśli, energii potrzebnej do osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów oraz wspaniałego 2019 Nowego Roku, obfitującego w pasmo sukcesów. W imieniu społeczności Muzeum Saturn życzy Iwona Szaleniec

Informacja!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia Muzeum Saturn jest nieczynne. Zapraszamy 27 grudnia.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja!
Świąteczne rękodzieło

W ramach Muzealnej Akademii Seniora 18 stycznia w Muzeum zapanowała iście świąteczna atmosfera, pod okiem Dobrawy Skoniecznej-Gawlik uczestnicy bożonarodzeniowych warsztatów stworzyli wyjątkowe ozdoby choinkowe. W ruch poszły farby, pędzle, tony brokatu i cekinów.

Cała Czeladź zaśpiewała kolędy!

Kolędowanie na stałe wpisało się w polską tradycję bożonarodzeniową, kultywowane od średniowiecza, stwarza magiczną i niepowtarzalną atmosferę. W piątek 14 grudnia już po raz ósmy wnętrza Muzeum Saturn wypełnił jeden, wspólny głos wyśpiewujący najpiękniejsze, polskie kolędy. Pod kierunkiem Anny Piech i Tobiasza Nykamowicza kolędowanie wniosło w nasze serca radość i poczucie jedności.

Czeladź. To miasto przyciąga jak magnes.

Muzeum Saturn gorąco zachęca do zakupu oryginalnych pamiątkowych gadżetów w postaci ceramicznych magnesów przedstawiających historyczne obiekty i zakątki naszego urokliwego miasta. Pierwsze wzory pojawiły się wiosną bieżącego roku od razu zyskując rzesze entuzjastów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tak czeladzian, jak również turystów oferta została poszerzona o sześć nowych motywów.

Ozdoby choinkowe jak za dawnych lat

Podczas ostatniego spotkania Muzealnego Klubu Juniora w Muzeum Saturn panowała iście świąteczna aura. Uczestnicy pod okiem Dobrawy Skoniecznej-Gawlik własnoręcznie tworzyli ozdoby choinkowe, oparte na tradycyjnych technikach i wzornictwie, wykorzystując naturalne materiały, takie jak: papier, wydmuszki, sznurki jutowe, szyszki czy żołędzie.

Cała Czeladź śpiewa kolędy

Historia kolędowania sięga czasów średniowiecza, kiedy to pieśni bożonarodzeniowe przywędrowały do Polski z Zachodu. W polskim dorobku zapisało się ponad 500 kolęd i pastorałek, a jedną z najstarszych jest „Zdrów bądź, Królu Anielski”, datowana na 1424 rok. Wspólnie kolędowanie niesie za sobą radość, poczucie bliskości i jedności – szczególnie ważne w Świętach Bożego Narodzenia.

W świątecznym nastroju

W ramach ostatniego w tym roku kalendarzowym spotkania Muzealnej Akademii Seniora uczestnicy pod okiem Dobrawy Skoniecznej-Gawlik stworzą niezwykłe ozdoby bożonarodzeniowe oparte na tradycyjnym wzornictwie ludowym. Przy pomocy naturalnych materiałów, gałązek, szyszek stworzymy prawdziwe, świąteczne dzieła sztuki, które z pewnością zachwycą wszystkich gości.

• Ostatnia