• Znaleziono 352 wiadomości.

Najnowsza ekspozycja muzealna zaprasza widzów w podróż przez charakterystyczne miejsca i wydarzenia związane z historią Czeladzi. Złożyły się na nią głównie fotografie będące odpowiedzią na pytania: jaka jest ta Czeladź? Jacy my jesteśmy? Skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy?

Najnowszy numer informatora muzealnego otwiera zapowiedź szczególnego tematu przewodniego jesiennych wydarzeń kulturalnych, a związanego z epoką napoleońską i wydarzeniami rozgrywającymi się w owym czasie, które nie ominęły także Czeladzi i które w rezultacie legły u podstaw kształtowania się naszej, zagłębiowskiej tożsamości.

Papierowy finisaż

30 czerwca w Pałacu pod Filarami odbył się finisaż wystawy papierowych dzieł sztuki – sukien historycznych, wykonanych przez studentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Wyjątkowe dzieła ludzkich rąk dowodziły nie tylko talentu artystów, wyobraźni twórczej i znajomości realiów historycznych, ale także świetnego rozumienia właściwości i możliwości tak niezwykłego materiału, jakim jest papier.

Muzeum Saturn w Czeladzi serdecznie zaprasza 30 czerwca o godz. 17.00 na uroczyste zakończenie wystawy papierowych sukien historycznych prezentowanej od dnia 14 maja.

Spacer architektoniczny po „Saturnie”

Jednym z kierunków działania naszego Muzeum jest odkrywanie przed mieszkańcami Czeladzi - i nie tylko - ukrytego i niedocenianego piękna naszego miasta i jego zabytków.

Papierowe wariacje w Muzealnym Klubie Juniora!

W ubiegłą niedzielę w Muzeum gościli uczestnicy kolejnego spotkania Muzealnego Klubu Juniora. Tak jak i w zeszłym miesiącu bohaterem warsztatów był papier w jego różnych odmianach.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Muzealnego Klubu J

W najbliższą niedzielę, 19 czerwca, o godzinie 15:00 zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu Muzealny Klub Juniora. Będzie to następne spotkanie poświęcone zagadnieniom z pogranicza sztuki i historii, połączone z kształtowaniem zdolności manualnych.

Historia przemysłem pisana, czyli Industriada 201

W tym roku zaszczyt organizacji jednej z imprez inaugurujących Industriadę przypadł Czeladzi, w tym także i naszemu Muzeum.

Informacja

Informujemy, że 12 czerwca (niedziela) Muzeum będzie nieczynne. Zwiedzających zapraszamy 14 czerwca, we wtorek w godz. 7.30 - 15.30. Za utrudnienia przepraszamy.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja
Zapraszamy na Industriadę!

Muzeum Saturn, współorganizator imprezy w Czeladzi, zaprasza do udziału w tegorocznej Industriadzie. Tym razem jednym z miejsc inauguracji Święta Szlaku Zabytków Techniki będzie Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”.