• Znaleziono 206 wiadomości.

• Ostatnia
Spotkanie z lwowską piosenką w Muzeum Saturn

Koncert pełen wzruszeń i doskonałej zabawy poświęcony najpiękniejszym piosenkom, którymi niegdyś rozbrzmiewały ulice polskiego Lwowa. Na scenie wystąpi Bożena Związek z towarzyszeniem muzyków – byłego akompaniatora w Teatrze Zagłębia Andrzeja Czekajskiego (fortepian) oraz dawnego wirtuoza założonej przez Jerzego Miliana Orkiestry Rozrywkowej PRiTV w Katowicach Kazimierza Szkutnika (saksofon, klarnet).

Jak to z brudem było?

Dzieje brudu, stosunku do niego, a także jego swoistej filozofii wciąż stanowią niezmiernie ciekawą, dziwaczną, zaskakującą, lecz jakże fascynującą część naszej kultury i obyczajów. Właśnie o nich opowiadała seniorom Anna Binek-Zajda w ramach Muzealnej Akademii Seniora.

Zapraszamy do lektury „Oficyny Saturnowskiej”

Najnowszy numer informatora muzealnego otwiera radosna informacja o przyznaniu Muzeum nagrody „Złotej Pszczoły” za wydanie w ubiegłym roku najlepszej książki o tematyce napoleońskiej. Uwadze czytelników polecamy także artykuły przybliżające temat funkcjonowania wiedzy o przeszłości w czeladzkiej przestrzeni publicznej.

Myć się czy nie myć się?

Między innymi na to pytanie odpowie Anna Binek-Zajda prowadząca najbliższe spotkanie w ramach Muzealnej Akademii Seniora. Wbrew pozorom odpowiedź wcale nie jest taka oczywista. Zapraszamy do Muzeum Saturn 18 kwietnia o godz. 10.00.

Informacja

Informujemy, że w dniach 16 kwietnia 2017 roku (Wielkanoc) i 17 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) muzeum będzie NIECZYNNE. Wszystkich zwiedzających zapraszamy 18 kwietnia (we wtorek) w godz.9.00 - 15.30. Za utrudnienia przepraszamy.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja
Wesołych Świąt

Świąt wiosennych, prawdziwie Wielkanocnych, ze słońcem jajkiem i Dyngusem roześmianym, spędzonych z Bliskimi, w atmosferze domowego ciepła, Wielkiej Nocy, której niepowtarzalny urok i klimat pozostanie w pamięci na długo. W imieniu własnym i wszystkich pracowników Muzeum Saturn życzy Dyrektor Iwona Szaleniec

Informacja

Informujemy, że 14 kwietnia 2017 roku (Wielki Piątek) muzeum czynne będzie w godz. 8.30 - 13.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja
Świąteczny Muzealny Klub Juniora

Niedzielna Palmowa 9 kwietnia w Muzeum Saturn upłynęła, jak by mogło być inaczej, w temacie wielkanocnej palmy. Uczestnicy Muzealnego Klubu Juniora mogli wysłuchać informacji o pochodzeniu zwyczaju święcenia palm w Polsce, różnych ich rodzajach oraz zróżnicowanym składzie roślin jakie wchodzą w skład tego atrybutu wiosennych świąt.

Lwów - tak daleki, a tak bliski

31 marca w Muzeum Saturn otwarto wystawę fotografii Andrzeja Kotuleckiego „Lwów – tak daleki, a tak bliski”. Zdjęcia przedstawiają urokliwe zaułki Lwowa, jego przepiękną bardziej lub mniej znaną architekturę oraz lwowskie nekropolie.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ustanowiony jednogłośnie przez Sejm RP w dniu 14 listopada 2007r., obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców 13 kwietnia 1943r. informacji o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Wiosną 1940 roku NKWD wymordowało z motywów politycznych blisko 22 tysiące obywateli polskich wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę.

• Ostatnia