• Znaleziono 303 wiadomości.

• Ostatnia
Warsztatów tkactwa ciąg dalszy

Już w najbliższą niedzielę spotykamy się na zajęciach Muzealnego Klubu Juniora. Kontynuujemy nasze listopadowe warsztaty tkackie. Zatem ponownie przeplatać będziemy watek z osnową aby nasze małe, barwne dzieła były gotowe i mogły rozświetlić szarość styczniowego nieba.

Starszym dla wspomnień, młodszym dla wiedzy

Muzeum Saturn i Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi zapraszają na spotkanie z Tomaszem Kostro – autorem albumu „Zagłębie, którego nie ma” będącego nostalgiczną, fotograficzną opowieścią o czterech miastach Zagłębia Dąbrowskiego: Czeladzi, Będzina, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Muzeum przy ul. Dehnelów 10 w najbliższy piątek, 12 stycznia o godz. 17.00.

Sprzedaż biletów na koncert

Informujemy, że bilety na styczniowy koncert pt. "Powróćmy jak za dawnych lat...czyli historia miłosna Rafałka będzie można nabyć już od najbliższej środy, 10 stycznia.

Muzeum nieczynne

Informujemy, że w najbliższą niedzielę, 31 grudnia, muzeum będzie nieczynne. Na wystawę "Świat toruńskiego piernika" zapraszamy we wtorek, 2 stycznia 2018 roku.

Jedno wielkie – Dziękujemy!

Koniec roku to tradycyjnie czas różnego rodzaju podsumowań. Na tę okoliczność Muzeum Saturn pragnie wyrazić najlepsze słowa uznania i serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym osobom, które w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy przekazały cenne pamiątki osobiste oraz zabytkowe przedmioty przyczyniając się tym samym do wzbogacenia zasobów muzealnych.

77. rocznica wybuchu bomby w czeladzkiej łaźni

Eksplozja miała miejsce 29 grudnia 1940 r. W podziemiach łaźni miejskiej skrycie przechowywane były broń, amunicja i materiały wybuchowe

Wesołych Świąt

Muzeum Saturn w Czeladzi życzy Państwu Wesołych Świąt

Informacja

Informujemy, że 22 grudnia (piątek) Muzeum dla zwiedzających będzie nieczynne. Zainteresowanych zapraszamy 27 grudnia (w środę).

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja
Śpiewajmy kolędy!

W żadnym innym kraju nie ma ich tak wiele. Są dostojne, poważne - śpiewane w trudnych czasach niemal jak hymn narodowy - liryczne jak kołysanki, ale także wesołe i skoczne o tematyce pasterskiej pełne realiów życia codziennego, a nawet humoru. Kolędy.

Tradycje piernikarstwa

Przedświąteczne spotkanie Muzealnej Akademii Seniora poświęcone będzie tradycjom bożonarodzeniowym a dokładnie tradycji wypieku piernika. Seniorzy oprócz garści wiedzy o przyprawach i innych składnikach doskonałego ciasta piernikowego będą mogli wykonać, dawnymi metodami, przy użyciu drewnianych form piernikarskich – własny wypiek, który mamy nadzieję ozdobi ich tegoroczne bożonarodzeniowe drzewko.

• Ostatnia