• Znaleziono 219 wiadomości.

• Ostatnia
Muzealna Akademia Seniora zaprasza

Ród, przodkowie, rodzina albo inaczej legendy, zagadki, tajemnice rodzinne, mroczne sekrety…

Moda na Klimta

Noc Muzeów obchodzona przez wiele instytucji kultury w całej Europie jest doskonałą okazją do poznania sztuki światowej. W ramach Czeladzkiej Nocy Muzeum, która odbędzie się w sobotę 13 maja uczestnicy Muzealnego Klubu Juniora inspiracji szukać będą w dziełach wybitnego austriackiego malarza i grafika, symbolisty – Gustava Klimta (1862-1918).

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Moda na Klimta
Najserdeczniejsze życzenia

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Muzeum Saturn w Czeladzi składa najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje za opiekę nad książkami i trud wkładany w szerzenie czytelnictwa.

72. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 1945 roku zakończył się w Europie najkrwawszy konflikt w historii ludzkości, jakim była II wojna światowa. W tym dniu Niemcy złożyły bezwarunkową kapitulację. Pod dokumentem ze strony niemieckiej podpisał się feldmarszałek Wilhelm Keitel, natomiast w roli sygnatariuszy wystąpili – sowiecki marszałek Gieorgij Żukow, aliantów zachodnich reprezentował natomiast brytyjski generał lotnictwa Arthur Tedder.

Czeladzka Noc Muzeów - Austro-Węgry Najjaśniejs

W sobotę, 13 maja Muzeum Saturn zaprasza do swojej siedziby na kolejną edycję Nocy Muzeów. Czeladzka placówka od kilku lat z powodzeniem uczestniczy w tej ogólnoeuropejskiej akcji. Propozycja odwiedzin obiektu muzealnego w godzinach nocno-wieczornych oraz specjalnie przygotowane, atrakcyjne programy tematyczne zawsze przyciągają znaczną liczbę gości.

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Informacja

Informujemy, że dnia 2 maja 2017 roku muzeum będzie NIECZYNNE. Wszystkich zwiedzających zapraszamy 4 maja (czwartek) w godz.9.00 - 17.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja
O przeszłości Czeladzi wiedzą wszystko

26 kwietnia w siedzibie Muzeum Saturn odbył się finał Konkursu Wiedzy o Czeladzi, nad którym honorowy patronat tradycyjnie roztoczył Burmistrz Miasta Czeladź. Po eliminacjach szkolnych, które objęły piątoklasistów i uczniów gimnazjalnych klas II przyszedł czas na rozgrywki pomiędzy najlepszymi z najlepszych.

Święci polscy bez tajemnic

Zazwyczaj dostępne biografie Sług Bożych mają na celu przybliżenie dróg, które wiodły przedstawiane osoby do świętości. Na obrazach, ikonach, czy kościelnych witrażach sprawiają wrażenie nieskazitelnych. Ale w rzeczywistości każdy święty to nie człowiek idealny.

• Ostatnia