• Znaleziono 411 wiadomości.

Muzeum Saturn - Górnikom

Chociaż Czeladź nie kojarzy się dziś z kopalniami, to obchody ku czci św. Barbary - patronki m.in. górników są wciąż żywe w naszym mieście. Barbórka stanowi zatem doskonałą okazję do wyrażenia najwyższego szacunku ludziom, dla których górnictwo było nie tylko zawodem, ale i sposobem na życie.

Zapraszamy na promocję najnowszej książki!

W najbliższy piątek, 2 grudnia – tuż przez górniczym świętem, Barbórką, zapraszamy na promocję książki „Kopalnia i osiedle robotnicze Saturn. Historia, architektura, ludzie” wydanej przez Muzeum Saturn i Towarzystwo Powszechne „Czeladź”.

Jazzowe przeboje wszech czasów

Choć w powszechnej świadomości listopad funkcjonuje jako smutny miesiąc, wcale taki być nie musi. Dla publiczności przybyłej do Muzeum Saturn w ostatni piątek na muzyczne spotkanie z gwiazdą wieczoru – zespołem Enerjazzer, tegoroczny listopad będzie z pewnością kojarzył się z kolorami jesieni oraz pozytywnymi nastrojami.

Ostatnie pożegnanie - prof. zw. dr hab. inż. arc

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 18 listopada w wieku 75 lat zmarł prof. Zbigniew Jan Białkiewicz. Architekt, nauczyciel akademicki – profesor Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, związany z tą uczelnią od 1968 r. Autor książek, opracowań naukowych w publikacjach zwartych oraz czasopismach, tak krajowych, jak i zagranicznych.

Zapraszamy do Muzealnego Klubu Juniora!

W ostatnią niedzielę miesiąca, 27 listopada o godz. 11:30, zapraszamy na kolejne spotkanie do Muzeum Saturn, odbywające się w ramach Muzealnego Klubu Juniora. Zajęcia mają lekką formułę luźnych warsztatów, w czasie których dzieci nie tylko ćwiczą zdolności manualne i pobudzają kreatywność, ale także zgłębiają wiedzę z zakresu historii i sztuki.

Jazz na żywo

Muzeum Saturn zaprasza wszystkich miłośników jazzu oraz muzyki improwizowanej na koncert z udziałem zespołu Enerjazzer, który obędzie się 25 listopada o godz. 18.00. Doskonale rozpoznawalna i ceniona formacja, ignorując z pełną determinacją aurę za oknem, przygotowała repertuar, który z pewnością pozwoli w wyjątkowy sposób podgrzać atmosferę. To trzeba zobaczyć i usłyszeć!

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Jazz na żywo
Wystawa „Saturn. Poprzemysłowe dziedzictwo Czel

18 listopada w murach Muzeum Saturn odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy. Tym razem zaprezentowaliśmy naszym bywalcom cykl fotografii, przedstawiających osiedle robotnicze oraz dawną kopalnię „Saturn”, czyli postindustrialne bogactwo naszego miasta.

Nowa książka! „Architektura Będzina 1918-1939

Miło nam poinformować, że w październiku ukazała się książka pt. „Architektura Będzina 1918-1939. Budynki użyteczności publicznej”, autorstwa Stefanii Lazar, pracownika naszego Muzeum.

Wernisaż „Saturn. Poprzemysłowe dziedzictwo Cz

W piątek, 18 listopada, zapraszamy na wernisaż wystawy „Saturn. Poprzemysłowe dziedzictwo Czeladzi”, prezentującej fotografie młodego i utalentowanego fotografa – Krystiana Niedbał.

W kręgu renesansu na listopadowej Muzealnej Akade

15 listopada w Muzeum odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Muzealnej Akademii Seniora dotyczące zagadnień z kręgu historii sztuki. Słuchacze ponownie mieli okazję wybrać się w podróż do epoki renesansu. Tym razem zawitali do XVI-wiecznej Anglii, poznając członków dynastii Tudorów i zagłębiając się w perypetie nieudanych mariaży, tragicznych związków i niespełnionych namiętności.