• Znaleziono 368 wiadomości.

Spacer architektoniczny po „Saturnie”

Jednym z kierunków działania naszego Muzeum jest odkrywanie przed mieszkańcami Czeladzi - i nie tylko - ukrytego i niedocenianego piękna naszego miasta i jego zabytków.

Papierowe wariacje w Muzealnym Klubie Juniora!

W ubiegłą niedzielę w Muzeum gościli uczestnicy kolejnego spotkania Muzealnego Klubu Juniora. Tak jak i w zeszłym miesiącu bohaterem warsztatów był papier w jego różnych odmianach.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Muzealnego Klubu J

W najbliższą niedzielę, 19 czerwca, o godzinie 15:00 zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu Muzealny Klub Juniora. Będzie to następne spotkanie poświęcone zagadnieniom z pogranicza sztuki i historii, połączone z kształtowaniem zdolności manualnych.

Historia przemysłem pisana, czyli Industriada 201

W tym roku zaszczyt organizacji jednej z imprez inaugurujących Industriadę przypadł Czeladzi, w tym także i naszemu Muzeum.

Informacja

Informujemy, że 12 czerwca (niedziela) Muzeum będzie nieczynne. Zwiedzających zapraszamy 14 czerwca, we wtorek w godz. 7.30 - 15.30. Za utrudnienia przepraszamy.

Zapraszamy na Industriadę!

Muzeum Saturn, współorganizator imprezy w Czeladzi, zaprasza do udziału w tegorocznej Industriadzie. Tym razem jednym z miejsc inauguracji Święta Szlaku Zabytków Techniki będzie Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”.

Dzień Dziecka w Muzeum Saturn

Stało się już tradycją, że w pierwszych dniach czerwca gościmy w muzealnych murach naszych milusińskich, uroczyście i wesoło obchodząc ich dzień – Dzień Dziecka. Atrakcji nie zabrakło i w tym roku.

Informujemy, że w najbliższą niedzielę - 5 czerwca Muzeum dla zwiedzających czynne będzie w godzinach od 10.00 do 14.00.

Informacja

Informujemy, że 26 maja (Boże Ciało) i 27 maja (piątek) muzeum będzie nieczynne.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja
Ruszył Muzealny Klub Juniora!

W niedzielę, 22 maja, zainaugurowaliśmy w naszym Muzeum nowy cykl zajęć – Muzealny Klub Juniora. Będą one mieć charakter warsztatów plastycznych, przeznaczonych dla dzieci w wieku 4-10 lat i odbywać się raz w miesiącu – w niedzielę o godzinie 15:00.