Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

  • Znaleziono 410 wiadomości.

Zapraszamy do lektury Oficyny Saturnowskiej

Bieżący numer informatora muzealnego otwiera rekomendacja zakupu najnowszej publikacji wydanej przez Muzeum Saturn autorstwa wybitnego znawcy epoki napoleońskiej prof. Dariusza Nawrota, a zatytułowanej „Powstanie na Nowym Śląsku w 1806 i 1807 r. U źródeł Zagłębia Dąbrowskiego”.

Zapraszamy do Muzealnego Klubu Juniora!

W najbliższą niedzielę, 23 października, o godzinie 15:00 zapraszamy na kolejne spotkanie do Muzeum Saturn, odbywające się w ramach Muzealnego Klubu Juniora. Zajęcia mają lekką formułę luźnych warsztatów, w czasie których dzieci nie tylko ćwiczą zdolności manualne i pobudzają kreatywność, ale także zgłębiają wiedzę z zakresu historii i sztuki.

Ballady Bułata Okudżawy

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska to doskonale znany i kochany nie tylko w polskim środowisku żeglarskim duet śpiewający przy gitarach, ale również wśród miłośników pieśni rosyjskich. Andrzej Korycki zyskał popularność już w latach osiemdziesiątych XX w. najpierw jako solista, potem dodatkowo jako członek słynnego zespołu szantowego „Stare Dzwony”.

Muzealna Akademia Seniora powraca!

Wszystkie osoby w jesieni życia zainteresowane historią, kulturą i obyczajowością zapraszamy na nową edycję Muzealnej Akademii Seniora. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 18 października o godz. 10.00 pod znamiennym tytułem Czeladzkie historie mówione. Punktem wyjścia do snucia sentymentalnych opowieści stanie się rewolucyjna hipoteza - czy warto ufać swoim wspomnieniom? Zapraszamy. Wstęp wolny.

Rekonstrukcja historyczna już w sobotę!

W sobotę, 15 października w godzinach 13:00-15:00, zapraszamy na czeladzki rynek, na którym będzie można zobaczyć rekonstrukcję jednego ze starć, jakie miało miejsce w Czeladzi w epoce napoleońskiej. Burzliwe i pełne rozmachu wydarzenia z 1806 roku odtworzą członkowie grup rekonstrukcji historycznej z Kędzierzyna-Koźla oraz Nysy.

Zapraszamy na promocję książki prof. Dariusza N

Co wspólnego miał Napoleon z Czeladzią? Jak Zagłębie Dąbrowskie znalazło się w Księstwie Warszawskim? Czym był Nowy Śląsk? Jak wydarzenia z lat 1806-1807 zainicjowane przez mieszkańców Zagłębia wpłynęły na historię?

Na randkowo z „bogiem wojny”

Pierwsza edycja Senioraliów – wielkiego święta wszystkich czeladzkich Seniorów, słuchaczy Uniwersytetu Powszechnego i nie tylko, już za nami!

„Bo to morze moje jest...”

Takie przekonanie bezspornie towarzyszyło wszystkim, którzy przybyli do Muzeum Saturn na pierwszy, powakacyjny koncert z cyklu „Muzyczne Piątki”. Gwiazdą wieczoru był fenomenalny zespół Ryczące Dwudziestki wykonujący utwory należące do gatunków muzyki folk oraz szant. Już pierwsze dźwięki sprawiły, że publiczność puściła wodze fantazji bez ograniczeń.

Święto Seniorów w Muzeum Saturn

Seniorko! Seniorze! Zapraszamy we wtorek, 4 października, na godz. 10.00 do Muzeum Saturn na bliskie spotkanie z charyzmatyczną postacią– Napoleonem Bonaparte.

Dalej, w morze wyruszamy!

Muzeum Saturn zaprasza wszystkich 30 września o godz. 18.00 na wspólny rejs do portu, który zwie się Marzenia. Kierunek tej niecodziennej podróży będą nam wyznaczać Ryczące Dwudziestki - najlepszy zespół wykonujący piosenki spod znaku wody, słońca i wiatru.

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl