Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

  • Znaleziono 405 wiadomości.

72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie określane mianem największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie, wybuchło 1 sierpnia 1944 roku w Warszawie na rozkaz dowódcy Armii Krajowej gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego.

Informacja

Informujemy, że 31 lipca (niedziela) muzeum będzie nieczynne.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja

Wprawdzie Światowe Dni Młodzieży będą odbywać się niebawem w Krakowie, lecz czeladzkie muzeum także powitało w swoich gościnnych progach ich wyczekiwanych uczestników - pielgrzymów z Brunei, Czech i Włoch, którzy przez prawie tydzień mieszkają w naszym mieście u chętnych rodzin.

Najnowsza ekspozycja muzealna zaprasza widzów w podróż przez charakterystyczne miejsca i wydarzenia związane z historią Czeladzi. Złożyły się na nią głównie fotografie będące odpowiedzią na pytania: jaka jest ta Czeladź? Jacy my jesteśmy? Skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy?

Najnowszy numer informatora muzealnego otwiera zapowiedź szczególnego tematu przewodniego jesiennych wydarzeń kulturalnych, a związanego z epoką napoleońską i wydarzeniami rozgrywającymi się w owym czasie, które nie ominęły także Czeladzi i które w rezultacie legły u podstaw kształtowania się naszej, zagłębiowskiej tożsamości.

Papierowy finisaż

30 czerwca w Pałacu pod Filarami odbył się finisaż wystawy papierowych dzieł sztuki – sukien historycznych, wykonanych przez studentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Wyjątkowe dzieła ludzkich rąk dowodziły nie tylko talentu artystów, wyobraźni twórczej i znajomości realiów historycznych, ale także świetnego rozumienia właściwości i możliwości tak niezwykłego materiału, jakim jest papier.

Muzeum Saturn w Czeladzi serdecznie zaprasza 30 czerwca o godz. 17.00 na uroczyste zakończenie wystawy papierowych sukien historycznych prezentowanej od dnia 14 maja.

Spacer architektoniczny po „Saturnie”

Jednym z kierunków działania naszego Muzeum jest odkrywanie przed mieszkańcami Czeladzi - i nie tylko - ukrytego i niedocenianego piękna naszego miasta i jego zabytków.

Papierowe wariacje w Muzealnym Klubie Juniora!

W ubiegłą niedzielę w Muzeum gościli uczestnicy kolejnego spotkania Muzealnego Klubu Juniora. Tak jak i w zeszłym miesiącu bohaterem warsztatów był papier w jego różnych odmianach.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Muzealnego Klubu J

W najbliższą niedzielę, 19 czerwca, o godzinie 15:00 zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu Muzealny Klub Juniora. Będzie to następne spotkanie poświęcone zagadnieniom z pogranicza sztuki i historii, połączone z kształtowaniem zdolności manualnych.

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl