Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

  • Znaleziono 433 wiadomości.

Hej, bracia Sokoły…

Muzeum Saturn zaprasza na pierwsze, w najnowszej edycji, spotkanie z cyklu Wieczory Historyczne na Saturnie w dniu 9 września o godz. 17.00. Naszym gościem będzie Damian Małecki - prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lesznie, redaktor naczelny portalu wSokole.pl, autor książki „Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” droga do zwycięstwa” oraz licznych artykułów historycznych, który wygłosi okolicznościowy wykład.

Z Napoleonem i przeciw niemu

Od 19 września w Muzeum Saturn będzie gościć wystawa przygotowana przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie i Haus Schlesien z Königswinter w Niemczech zatytułowana "Z Napoleonem i przeciw niemu. Śląsk w latach 1806-1815". Ekspozycja przedstawia historię Śląska w latach wojen napoleońskich oraz panowania Napoleona w Europie.

Gdzie duch spotyka się z przestrzenią...

Muzeum Saturn serdecznie zachęca do uczestnictwa w lokalnej odsłonie Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 - wydarzenia będącego doskonałą okazją do głębszego poznania naszej kultury i tradycji.

17 września – 77. rocznica sowieckiej agresji n

77 lat temu, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na tereny wschodnie Rzeczpospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole podpisanym w dniu 23 sierpnia 1939 r. w Moskwie przez ministra spraw zagranicznych III Rzeszy Joachima von Ribbentropa oraz ludowego komisarza spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesława Mołotowa, pełniącego jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych

77 lat temu hitlerowcy wkroczyli do Czeladzi

Dnia 5 września br. przypada 77. rocznica wejścia wojsk hitlerowskich do Czeladzi. Ludność cywilna, obawiając się przejścia pod okupację niemiecką, już od rana 3 września zaczęła w panice masowo opuszczać domy i udawać się w kierunku Będzina, stamtąd zaś na różne sposoby próbowano podążać za wycofującym się wojskiem polskim.

77. rocznica wybuchu II wojny światowej

II wojna światowa była najkrwawszą wojną, jaką widział i z jaką borykał się świat. W ciągu 6 lat jej trwania (1 września 1939 - 2 września 1945) zginęło około 72 milionów ludzi, z czego 47 milionów stanowili cywile. Za datę rozpoczęcia wojny przyjmuje się atak Niemiec hitlerowskich na Polskę.

Finisaż wystawy „Kwiatki, bratki i młode panny

Muzeum Saturn serdecznie zaprasza na uroczyste zakończenie pokazu prac Karoliny Lizurej, młodej artystki w nowatorski sposób posługującej się językiem klasycznej techniki haftu.

Na tropie kobiecości

"Kwiatki, bratki i młode panny" to tytuł najnowszej wystawy, która zagości w Muzeum Saturn na prawie sześć tygodni.

72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie określane mianem największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie, wybuchło 1 sierpnia 1944 roku w Warszawie na rozkaz dowódcy Armii Krajowej gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego.

Informacja

Informujemy, że 31 lipca (niedziela) muzeum będzie nieczynne.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl