Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

  • Znaleziono 456 wiadomości.

Rekonstrukcja historyczna już w sobotę!

W sobotę, 15 października w godzinach 13:00-15:00, zapraszamy na czeladzki rynek, na którym będzie można zobaczyć rekonstrukcję jednego ze starć, jakie miało miejsce w Czeladzi w epoce napoleońskiej. Burzliwe i pełne rozmachu wydarzenia z 1806 roku odtworzą członkowie grup rekonstrukcji historycznej z Kędzierzyna-Koźla oraz Nysy.

Zapraszamy na promocję książki prof. Dariusza N

Co wspólnego miał Napoleon z Czeladzią? Jak Zagłębie Dąbrowskie znalazło się w Księstwie Warszawskim? Czym był Nowy Śląsk? Jak wydarzenia z lat 1806-1807 zainicjowane przez mieszkańców Zagłębia wpłynęły na historię?

Na randkowo z „bogiem wojny”

Pierwsza edycja Senioraliów – wielkiego święta wszystkich czeladzkich Seniorów, słuchaczy Uniwersytetu Powszechnego i nie tylko, już za nami!

„Bo to morze moje jest...”

Takie przekonanie bezspornie towarzyszyło wszystkim, którzy przybyli do Muzeum Saturn na pierwszy, powakacyjny koncert z cyklu „Muzyczne Piątki”. Gwiazdą wieczoru był fenomenalny zespół Ryczące Dwudziestki wykonujący utwory należące do gatunków muzyki folk oraz szant. Już pierwsze dźwięki sprawiły, że publiczność puściła wodze fantazji bez ograniczeń.

Święto Seniorów w Muzeum Saturn

Seniorko! Seniorze! Zapraszamy we wtorek, 4 października, na godz. 10.00 do Muzeum Saturn na bliskie spotkanie z charyzmatyczną postacią– Napoleonem Bonaparte.

Dalej, w morze wyruszamy!

Muzeum Saturn zaprasza wszystkich 30 września o godz. 18.00 na wspólny rejs do portu, który zwie się Marzenia. Kierunek tej niecodziennej podróży będą nam wyznaczać Ryczące Dwudziestki - najlepszy zespół wykonujący piosenki spod znaku wody, słońca i wiatru.

Vive La France!

Edith Piaf? Coco Chanel? Wieża Eiffla? Impresjoniści? Napoleon? Rewolucja? Ślimaki, żabie udka, wykwintne sery a może croissanty? Co jeszcze kojarzy nam się dzisiaj z krajem nad Sekwaną? Odpowiedzi na to pytanie, ale także na to, jak Francuzi wpłynęli na polską kulturę i historię, można było uzyskać w trakcie Wieczoru Francuskiego, który odbył się w naszym Muzeum w czwartek, 22 września.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Vive La France!
77. rocznica Polskiego Państwa Podziemnego

Po agresji niemieckiej i radzieckiej we wrześniu 1939 roku państwo polskie nie przestało istnieć. Trwało ono jako Polskie Państwo Podziemne. Mimo bezwzględnego terroru funkcjonowały wszystkie jego organa, zarówno cywilne, jak i wojskowe. Było kierowane przez w pełni legalne i uznawane na Zachodzie władze naczelne: Prezydenta, Rząd i Naczelnego Wodza oraz ich krajowe przedstawicielstwa.

Zapraszamy do Muzealnego Klubu Juniora!

W niedzielę, 25 września, zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie, odbywające się w ramach Muzealnego Klubu Juniora. Zajęcia mają lekką formułę luźnych, wesołych warsztatów, w czasie których dzieci nie tylko ćwiczą zdolności manualne i pobudzają kreatywność, ale także zgłębiają wiedzę z zakresu historii i sztuki.

Zapraszamy na Wieczór Francuski

W czwartek, 22 września, zapraszamy do Muzeum Saturn na wielkie święto historii i kultury francuskiej. Wieczór Francuski będzie drugą tego typu imprezą po cieszącym się ogromnym zainteresowaniem Wieczorze Włoskim, który odbył się w naszej instytucji w styczniu tego roku. Na początek poznamy historię kontaktów polsko-francuskich oraz genezę osiedlania się Francuzów w Zagłębiu Dąbrowskim.

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl