• Znaleziono 219 wiadomości.

• Ostatnia
Nie ma jak Lwów!

Kresowe melodie, dowcipne teksty, nowe aranżacje starych lwowskich przebojów w wykonaniu znakomitej Bożeny Związek i towarzyszących solistce Kazimierza Szkutnika (klarnet, saksofon) oraz Andrzeja Czekajskiego (fortepian) radośnie wybrzmiewały w piątkowy wieczór 21 kwietnia przywołując wspomnienia, a zwłaszcza niezmienny zachwyt przedwojenną obyczajowością.

Finał Konkursu Wiedzy o Czeladzi

W najbliższą środę, tj. 26 kwietnia w Muzeum Saturn odbędzie się finał tegorocznej edycji konkursu wiedzy o Czeladzi. O godz. 9.00 zmierzą się zwycięzcy eliminacji szkolnych wyłonieni w kategorii szkół podstawowych. Z kolei gimnazjaliści rozpoczną turniejowe zmagania o godz. 11.30.

Święci schodzą z obrazków

Kim tak naprawdę byli święci? Po co ich aż tylu? Czy wszyscy oni balują w niebie? I czy każdy święty chodzi uśmiechnięty? Zapierające dech w piersiach opowieści o ludziach przebywających z Bogiem w niebie – z pewnością, niewiarygodne – jak najbardziej, niemożliwe – zdecydowanie możliwe snuć będzie dr hab. Bożena Czwojdrak z Uniwersytetu Śląskiego.

Spotkanie z lwowską piosenką w Muzeum Saturn

Koncert pełen wzruszeń i doskonałej zabawy poświęcony najpiękniejszym piosenkom, którymi niegdyś rozbrzmiewały ulice polskiego Lwowa. Na scenie wystąpi Bożena Związek z towarzyszeniem muzyków – byłego akompaniatora w Teatrze Zagłębia Andrzeja Czekajskiego (fortepian) oraz dawnego wirtuoza założonej przez Jerzego Miliana Orkiestry Rozrywkowej PRiTV w Katowicach Kazimierza Szkutnika (saksofon, klarnet).

Jak to z brudem było?

Dzieje brudu, stosunku do niego, a także jego swoistej filozofii wciąż stanowią niezmiernie ciekawą, dziwaczną, zaskakującą, lecz jakże fascynującą część naszej kultury i obyczajów. Właśnie o nich opowiadała seniorom Anna Binek-Zajda w ramach Muzealnej Akademii Seniora.

Zapraszamy do lektury „Oficyny Saturnowskiej”

Najnowszy numer informatora muzealnego otwiera radosna informacja o przyznaniu Muzeum nagrody „Złotej Pszczoły” za wydanie w ubiegłym roku najlepszej książki o tematyce napoleońskiej. Uwadze czytelników polecamy także artykuły przybliżające temat funkcjonowania wiedzy o przeszłości w czeladzkiej przestrzeni publicznej.

Myć się czy nie myć się?

Między innymi na to pytanie odpowie Anna Binek-Zajda prowadząca najbliższe spotkanie w ramach Muzealnej Akademii Seniora. Wbrew pozorom odpowiedź wcale nie jest taka oczywista. Zapraszamy do Muzeum Saturn 18 kwietnia o godz. 10.00.

Informacja

Informujemy, że w dniach 16 kwietnia 2017 roku (Wielkanoc) i 17 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) muzeum będzie NIECZYNNE. Wszystkich zwiedzających zapraszamy 18 kwietnia (we wtorek) w godz.9.00 - 15.30. Za utrudnienia przepraszamy.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja
Wesołych Świąt

Świąt wiosennych, prawdziwie Wielkanocnych, ze słońcem jajkiem i Dyngusem roześmianym, spędzonych z Bliskimi, w atmosferze domowego ciepła, Wielkiej Nocy, której niepowtarzalny urok i klimat pozostanie w pamięci na długo. W imieniu własnym i wszystkich pracowników Muzeum Saturn życzy Dyrektor Iwona Szaleniec

Informacja

Informujemy, że 14 kwietnia 2017 roku (Wielki Piątek) muzeum czynne będzie w godz. 8.30 - 13.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja
  • Ostatnia