• Znaleziono 235 wiadomości.

• Ostatnia
XVIII Festiwal Ave Maria

Zapraszamy w dniach od 25 do 28 maja. Więcej informacji http://www.czeladz.pl/aktualnosci/index/XVIII-Festiwal-Ave-Maria-juz-wkrotce/idn:651

Gustav Klimt - prekursor modernizmu i secesji

Postać Gustawa Klimta, jako prekursora modernizmu i secesji była tematem spotkania zorganizowanego w czeladzkim muzeum w ramach Wieczorów Historycznych na Saturnie.

Międzynarodowy Dzień Muzeów – święto muzeó

Dnia 18 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów - coroczne święto ustanowione w Moskwie 28 maja 1977 roku, przez Międzynarodową Radę Muzeów (ICOM, International Council of Museums), działającą przy UNESCO.

Wariacje na temat Klimta

Gustav Klimt, jeden z najwybitniejszych malarzy XIX wieku. Nietuzinkowy, wyprzedzający myśleniem o sztuce swoją epokę. Wielka osobowość budząca kontrowersje. Każdy potrafi rozpoznać jego najsłynniejsze dzieła. Nie każdy jednak wie jak barwną był postacią.

Niech żyją przodkowie!

Czy to ważne, żeby wiedzieć skąd się pochodzi? Od tego pytania rozpoczęło się majowe spotkanie seniorów – członków Muzealnej Akademii – poprowadzone przez Annę Binek-Zajdę.

Jak za Franciszka Józefa I

Za nami VII odsłona Nocy Muzeów, za sprawą której przenieśliśmy się w czasy krynolin, konnych dyliżansów, sznycla wiedeńskiego, pachnących kajzerek i Miłościwie Panującego Cesarza Franciszka Józefa I.

Muzealna Akademia Seniora zaprasza

Ród, przodkowie, rodzina albo inaczej legendy, zagadki, tajemnice rodzinne, mroczne sekrety…

Moda na Klimta

Noc Muzeów obchodzona przez wiele instytucji kultury w całej Europie jest doskonałą okazją do poznania sztuki światowej. W ramach Czeladzkiej Nocy Muzeum, która odbędzie się w sobotę 13 maja uczestnicy Muzealnego Klubu Juniora inspiracji szukać będą w dziełach wybitnego austriackiego malarza i grafika, symbolisty – Gustava Klimta (1862-1918).

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Moda na Klimta
Najserdeczniejsze życzenia

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Muzeum Saturn w Czeladzi składa najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje za opiekę nad książkami i trud wkładany w szerzenie czytelnictwa.

72. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 1945 roku zakończył się w Europie najkrwawszy konflikt w historii ludzkości, jakim była II wojna światowa. W tym dniu Niemcy złożyły bezwarunkową kapitulację. Pod dokumentem ze strony niemieckiej podpisał się feldmarszałek Wilhelm Keitel, natomiast w roli sygnatariuszy wystąpili – sowiecki marszałek Gieorgij Żukow, aliantów zachodnich reprezentował natomiast brytyjski generał lotnictwa Arthur Tedder.

• Ostatnia