• Znaleziono 433 wiadomości.

• Ostatnia
Fotograf pod Grunwaldem

Najnowsza ekspozycja prezentowana we wnętrzach Muzeum Saturn to zderzenie dwóch światów. Współczesność miesza się z realiami późnego średniowiecza. Dzięki wprawnemu oku Mariusza Skomry widz staje się uczestnikiem walk rycerskich, towarzyszy damom serca i przygląda pracy giermka. Ekspozycja jest dostępna od 18 stycznia do 10 marca.

Zapraszamy do lektury „Oficyny Saturnowskiej”

Z ogromną satysfakcją przekazujemy kolejny numer „Oficyny Saturnowskiej”. Lekturę warto rozpocząć od pierwszego tekstu stanowiącego podsumowanie minionego roku, który upłynął w głównej mierze pod hasłem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uwadze czytelników polecamy również artykuł przybliżający fakty rozgrywające się przed dawnym Domem Ludowym na Saturnie 21 listopada 1918 r.

Kalendarz Historyczny na 2019 rok

Rozpoczynający się rok 2019 jest idealnym momentem na zakup wyjątkowego Kalendarza Historycznego, wydawanego już od 6 lat przez Muzeum Saturn, aby przez najbliższe 365 dni towarzyszył Państwu codziennie, każdego dnia, ciesząc oko i nieustająco wzbudzać zachwyt. Nowy rok, to również nowa, obniżona cena wydawnictwa, ostatnie egzemplarze kalendarza można nabyć w siedzibie Muzeum Saturn w cenie 12,00 zł.

Rekonstrukcji czar

Odtwarzanie wydarzeń historycznych ma wielowiekową historię. Pełne rozmachu i zaangażowania widowiska dla niektórych są czystą rozrywką, dla innych sposobem na życie, próbą odtworzenia historii, autoedukacją i wymianą doświadczeń.18 stycznia o godz. 17.00 w Muzeum Saturn o fenomenie rekonstrukcji historycznej opowie rekonstruktor, członek Konfraterni Mieszczańskiej „Sambucus Nigra” Przemysław Osmólski.

Informacja!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 grudnia Muzeum Saturn będzie otwarte do godz. 14.00, natomiast w Nowy Rok 1 stycznia muzeum jest nieczynne. Zapraszamy 2 stycznia.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja!
Wesołych Świąt

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Państwu, chwil wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, by w życiu zawsze panowała ta niepowtarzalna świąteczna atmosfera. Wielu budujących myśli, energii potrzebnej do osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów oraz wspaniałego 2019 Nowego Roku, obfitującego w pasmo sukcesów. W imieniu społeczności Muzeum Saturn życzy Iwona Szaleniec

Informacja!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia Muzeum Saturn jest nieczynne. Zapraszamy 27 grudnia.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja!
Świąteczne rękodzieło

W ramach Muzealnej Akademii Seniora 18 stycznia w Muzeum zapanowała iście świąteczna atmosfera, pod okiem Dobrawy Skoniecznej-Gawlik uczestnicy bożonarodzeniowych warsztatów stworzyli wyjątkowe ozdoby choinkowe. W ruch poszły farby, pędzle, tony brokatu i cekinów.

Cała Czeladź zaśpiewała kolędy!

Kolędowanie na stałe wpisało się w polską tradycję bożonarodzeniową, kultywowane od średniowiecza, stwarza magiczną i niepowtarzalną atmosferę. W piątek 14 grudnia już po raz ósmy wnętrza Muzeum Saturn wypełnił jeden, wspólny głos wyśpiewujący najpiękniejsze, polskie kolędy. Pod kierunkiem Anny Piech i Tobiasza Nykamowicza kolędowanie wniosło w nasze serca radość i poczucie jedności.

Czeladź. To miasto przyciąga jak magnes.

Muzeum Saturn gorąco zachęca do zakupu oryginalnych pamiątkowych gadżetów w postaci ceramicznych magnesów przedstawiających historyczne obiekty i zakątki naszego urokliwego miasta. Pierwsze wzory pojawiły się wiosną bieżącego roku od razu zyskując rzesze entuzjastów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tak czeladzian, jak również turystów oferta została poszerzona o sześć nowych motywów.

• Ostatnia