• Znaleziono 641 wiadomości.

Niech żyją przodkowie!

Czy to ważne, żeby wiedzieć skąd się pochodzi? Od tego pytania rozpoczęło się majowe spotkanie seniorów – członków Muzealnej Akademii – poprowadzone przez Annę Binek-Zajdę.

Jak za Franciszka Józefa I

Za nami VII odsłona Nocy Muzeów, za sprawą której przenieśliśmy się w czasy krynolin, konnych dyliżansów, sznycla wiedeńskiego, pachnących kajzerek i Miłościwie Panującego Cesarza Franciszka Józefa I.

Muzealna Akademia Seniora zaprasza

Ród, przodkowie, rodzina albo inaczej legendy, zagadki, tajemnice rodzinne, mroczne sekrety…

Moda na Klimta

Noc Muzeów obchodzona przez wiele instytucji kultury w całej Europie jest doskonałą okazją do poznania sztuki światowej. W ramach Czeladzkiej Nocy Muzeum, która odbędzie się w sobotę 13 maja uczestnicy Muzealnego Klubu Juniora inspiracji szukać będą w dziełach wybitnego austriackiego malarza i grafika, symbolisty – Gustava Klimta (1862-1918).

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Moda na Klimta
Najserdeczniejsze życzenia

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Muzeum Saturn w Czeladzi składa najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje za opiekę nad książkami i trud wkładany w szerzenie czytelnictwa.

72. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 1945 roku zakończył się w Europie najkrwawszy konflikt w historii ludzkości, jakim była II wojna światowa. W tym dniu Niemcy złożyły bezwarunkową kapitulację. Pod dokumentem ze strony niemieckiej podpisał się feldmarszałek Wilhelm Keitel, natomiast w roli sygnatariuszy wystąpili – sowiecki marszałek Gieorgij Żukow, aliantów zachodnich reprezentował natomiast brytyjski generał lotnictwa Arthur Tedder.

Czeladzka Noc Muzeów - Austro-Węgry Najjaśniejs

W sobotę, 13 maja Muzeum Saturn zaprasza do swojej siedziby na kolejną edycję Nocy Muzeów. Czeladzka placówka od kilku lat z powodzeniem uczestniczy w tej ogólnoeuropejskiej akcji. Propozycja odwiedzin obiektu muzealnego w godzinach nocno-wieczornych oraz specjalnie przygotowane, atrakcyjne programy tematyczne zawsze przyciągają znaczną liczbę gości.

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Informacja

Informujemy, że dnia 2 maja 2017 roku muzeum będzie NIECZYNNE. Wszystkich zwiedzających zapraszamy 4 maja (czwartek) w godz.9.00 - 17.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja