• Znaleziono 446 wiadomości.

• Pierwsza
  • Ostatnia
Tajemnice rekonstrukcji historycznych

Piątkowe spotkanie dotyczące blasków i cieni rekonstrukcji historycznej pozwoliło gościom Muzeum Saturn zanurzyć się w świat średniowiecznych realiów. Wykład Przemysława Osmólskiego, rekonstruktora i członka Konfraterni Mieszczańskiej „Sambucus Nigra” poruszał aspekty praktyczne odtwórstwa wydarzeń historycznych, historię rekonstrukcji sięgającą czasów starożytnych oraz sportowe rozgrywki walk rycerskich.

Teodora, potężna cesarzowa

Pierwsze, inaugurujące nowy rok, spotkanie w ramach Muzealnej Akademii Seniora dotyczyło kobiety wyjątkowej, zasłużonej acz kontrowersyjnej. Prelekcję dotyczącą Teodory, żony cesarza bizantyjskiego Justyniana I, poprowadziła Stefania Lazar.

Kod mistrzów

Pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach Muzealnej Akademii Seniora poprowadzi Stefania Lazar. Wykład z cyklu "Kod Mistrzów, czyli historia sztuki dla koneserów" dotyczyć będzie niezwykłej na swoje czasy kobiety, pierwszej feministki, ambitnej władczyni, Teodory. Sekrety jej dworu zdradzimy już 15 stycznia (wtorek) o godz. 10.00. Wstęp wolny.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Kod mistrzów
Fotograf pod Grunwaldem

Najnowsza ekspozycja prezentowana we wnętrzach Muzeum Saturn to zderzenie dwóch światów. Współczesność miesza się z realiami późnego średniowiecza. Dzięki wprawnemu oku Mariusza Skomry widz staje się uczestnikiem walk rycerskich, towarzyszy damom serca i przygląda pracy giermka. Ekspozycja jest dostępna od 18 stycznia do 10 marca.

Zapraszamy do lektury „Oficyny Saturnowskiej”

Z ogromną satysfakcją przekazujemy kolejny numer „Oficyny Saturnowskiej”. Lekturę warto rozpocząć od pierwszego tekstu stanowiącego podsumowanie minionego roku, który upłynął w głównej mierze pod hasłem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uwadze czytelników polecamy również artykuł przybliżający fakty rozgrywające się przed dawnym Domem Ludowym na Saturnie 21 listopada 1918 r.

Kalendarz Historyczny na 2019 rok

Rozpoczynający się rok 2019 jest idealnym momentem na zakup wyjątkowego Kalendarza Historycznego, wydawanego już od 6 lat przez Muzeum Saturn, aby przez najbliższe 365 dni towarzyszył Państwu codziennie, każdego dnia, ciesząc oko i nieustająco wzbudzać zachwyt. Nowy rok, to również nowa, obniżona cena wydawnictwa, ostatnie egzemplarze kalendarza można nabyć w siedzibie Muzeum Saturn w cenie 12,00 zł.

Rekonstrukcji czar

Odtwarzanie wydarzeń historycznych ma wielowiekową historię. Pełne rozmachu i zaangażowania widowiska dla niektórych są czystą rozrywką, dla innych sposobem na życie, próbą odtworzenia historii, autoedukacją i wymianą doświadczeń.18 stycznia o godz. 17.00 w Muzeum Saturn o fenomenie rekonstrukcji historycznej opowie rekonstruktor, członek Konfraterni Mieszczańskiej „Sambucus Nigra” Przemysław Osmólski.

Informacja!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 grudnia Muzeum Saturn będzie otwarte do godz. 14.00, natomiast w Nowy Rok 1 stycznia muzeum jest nieczynne. Zapraszamy 2 stycznia.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja!
Wesołych Świąt

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Państwu, chwil wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, by w życiu zawsze panowała ta niepowtarzalna świąteczna atmosfera. Wielu budujących myśli, energii potrzebnej do osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów oraz wspaniałego 2019 Nowego Roku, obfitującego w pasmo sukcesów. W imieniu społeczności Muzeum Saturn życzy Iwona Szaleniec

Informacja!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia Muzeum Saturn jest nieczynne. Zapraszamy 27 grudnia.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja!
  • Pierwsza
  • Ostatnia