• Znaleziono 708 wiadomości.

Śląskie i zagłębiowskie świadectwa działalno

2 czerwca, wykładem dra Arkadiusza Kuzio-Podruckiego specjalizującego się w badaniu dziejów śląskiej szlachty, jak również arystokracji zatytułowanym „Książęta Hohenlohe na Śląsku i w Zagłębiu”, odbyło się ostatnie przed zbliżającymi się wakacjami spotkanie z cyklu „Wieczory Historyczne na Saturnie”.

Calineczka w Muzeum Saturn

Calineczka, nie większa niż cal dziewczynka o dobrym, wrażliwym sercu musiała w swoim życiu pokonać wiele przeciwności losu. Porwana przez Ropuchę z domu kochającej jej jak matka Kobiety spotykała na swej drodze zwierzęta, które nie rozumiały jej pragnień i tęsknot. Czy znalazła w końcu swoje szczęście?

Hohenlohe. Ród arystokratów i książąt

Muzeum Saturn serdecznie zaprasza na najbliższy wykład z cyklu „Wieczory Historyczne na Saturnie”, który odbędzie się 2 czerwca o godz. 17.00. Gościem spotkania będzie dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki historyk i publicysta.

XVIII Festiwal Ave Maria

Zapraszamy w dniach od 25 do 28 maja. Więcej informacji http://www.czeladz.pl/aktualnosci/index/XVIII-Festiwal-Ave-Maria-juz-wkrotce/idn:651

Gustav Klimt - prekursor modernizmu i secesji

Postać Gustawa Klimta, jako prekursora modernizmu i secesji była tematem spotkania zorganizowanego w czeladzkim muzeum w ramach Wieczorów Historycznych na Saturnie.

Międzynarodowy Dzień Muzeów – święto muzeó

Dnia 18 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów - coroczne święto ustanowione w Moskwie 28 maja 1977 roku, przez Międzynarodową Radę Muzeów (ICOM, International Council of Museums), działającą przy UNESCO.

Wariacje na temat Klimta

Gustav Klimt, jeden z najwybitniejszych malarzy XIX wieku. Nietuzinkowy, wyprzedzający myśleniem o sztuce swoją epokę. Wielka osobowość budząca kontrowersje. Każdy potrafi rozpoznać jego najsłynniejsze dzieła. Nie każdy jednak wie jak barwną był postacią.

Niech żyją przodkowie!

Czy to ważne, żeby wiedzieć skąd się pochodzi? Od tego pytania rozpoczęło się majowe spotkanie seniorów – członków Muzealnej Akademii – poprowadzone przez Annę Binek-Zajdę.

Jak za Franciszka Józefa I

Za nami VII odsłona Nocy Muzeów, za sprawą której przenieśliśmy się w czasy krynolin, konnych dyliżansów, sznycla wiedeńskiego, pachnących kajzerek i Miłościwie Panującego Cesarza Franciszka Józefa I.

Muzealna Akademia Seniora zaprasza

Ród, przodkowie, rodzina albo inaczej legendy, zagadki, tajemnice rodzinne, mroczne sekrety…