Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

  • Znaleziono 643 wiadomości.

Zagłębie Dąbrowskie i Czeladź w powstaniu styc

W zimowy piątek 20 stycznia o godz. 17.00 w Muzeum Saturn wystąpił prof. Dariusz Nawrot z okolicznościowym wykładem zatytułowanym „Zagłębie Dąbrowskie i Czeladź w powstaniu styczniowym”.

154. rocznica wybuchu powstania styczniowego

22 stycznia 1863 r. Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczęło się powstanie styczniowe, największy w XIX w. zryw narodowy. Pochłonęło ono kilkadziesiąt tysięcy ofiar i w ogromnym stopniu wpłynęło na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń. Powstańcy, mimo niewystarczającego uzbrojenia i braków kadrowych, atakowali rosyjskie placówki praktycznie na terenie całego Królestwa Polskiego.

Wieczór Historyczny na Saturnie

20 stycznia (piątek) o godz. 17.00 w Muzeum Saturn wystąpi prof. Dariusz Nawrot z okolicznościowym wykładem zatytułowanym „Zagłębie Dąbrowskie i Czeladź w powstaniu styczniowym”. Wydarzenie będzie się odbywać w ramach miejskich obchodów 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Spotkanie z Andriollim

Od 13 stycznia w eleganckich wnętrzach Muzeum Saturn można oglądać wyjątkową wystawę poświęconą życiu i twórczości Elwiro Michała Andriollego, użyczoną przez Muzeum Biograficzne Elwiro Michała Andriollego z siedzibą w Józefowie. Zmarły przed niemal 124 laty znakomity artysta, za sprawą ekspozycji, przypomina o swym talencie, odkrywa tajemnice życia i otwiera nowe perspektywy oceny pozostawionego dorobku twórczego.

Bale, maskarady, kuligi - zabawy karnawałowe w da

17 stycznia, jak zwykle o godzinie 10:00 zapraszamy na Muzealną Akademię Seniora. Tym razem z uwagi na czas karnawału tematem spotkania będą bale, maskarady, kuligi i zabawy zapustne. O tym jak obchodzono karnawał w dawnej Polsce, na czym polegały bale maskowe i kotylionowe, kto je organizował i kto mógł „bywać” na takich balach.

Zapraszamy do lektury Oficyny Saturnowskiej

Najnowszy numer informatora muzealnego otwiera podsumowanie minionego roku obfitującego w wiele niebagatelnych wydarzeń kulturalnych, a także wartościowych programów naukowo-badawczych kluczowych w procesie poznawania i rozumienia przeszłości naszego miasta.

Wszystko o Michale Elwiro Andriollim

Początek roku 2017 zapowiada się w Muzeum Saturn bardzo obiecująco.13 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy zatytułowanej „Andriolli” pochodzącej ze zbiorów Biograficznego Muzeum Elwiro Michała Andriollego z siedzibą w Józefowie. Jej otwarcie uświetni prelekcja Roberta Lewandowskiego - założyciela Muzeum, który obok prezentacji sylwetki artysty przybliży także zagłębiowskie akcenty w jego twórczym dorobku.

Obsypani przebojami

Trzy bisy i owacje na stojąco zgotowane przez publiczność znakomitym artystom - w ten sposób zakończył się ostatni w 2016 roku koncert z cyklu „Muzyczne Piątki”. Wykonane przez gwiazdy wieczoru Jarosława Wewiórę (tenor), Beatę Witkowską-Glik (sopran) przy akompaniamencie Rafała Gudyki (fortepian) utwory przesycone emocjami nadały wydarzeniu szczególnego charakteru.

Do siego Roku

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku chcemy złożyć Państwu serdeczne życzenia. Aby Rok 2017 przyniósł wiele satysfakcji, sukcesów, owocnych wyborów oraz upłynął w atmosferze optymizmu i radości. Szczęśliwego Nowego Roku w imieniu społeczności Muzeum Saturn życzy Dyrektor Iwona Szaleniec

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Do siego Roku
Informacja

Informujemy, że 1 stycznia 2017 roku (Nowy Rok) muzeum dla zwiedzających będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl