Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

  • Znaleziono 708 wiadomości.

Moda na Klimta

Noc Muzeów obchodzona przez wiele instytucji kultury w całej Europie jest doskonałą okazją do poznania sztuki światowej. W ramach Czeladzkiej Nocy Muzeum, która odbędzie się w sobotę 13 maja uczestnicy Muzealnego Klubu Juniora inspiracji szukać będą w dziełach wybitnego austriackiego malarza i grafika, symbolisty – Gustava Klimta (1862-1918).

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Moda na Klimta
Najserdeczniejsze życzenia

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Muzeum Saturn w Czeladzi składa najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje za opiekę nad książkami i trud wkładany w szerzenie czytelnictwa.

72. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 1945 roku zakończył się w Europie najkrwawszy konflikt w historii ludzkości, jakim była II wojna światowa. W tym dniu Niemcy złożyły bezwarunkową kapitulację. Pod dokumentem ze strony niemieckiej podpisał się feldmarszałek Wilhelm Keitel, natomiast w roli sygnatariuszy wystąpili – sowiecki marszałek Gieorgij Żukow, aliantów zachodnich reprezentował natomiast brytyjski generał lotnictwa Arthur Tedder.

Czeladzka Noc Muzeów - Austro-Węgry Najjaśniejs

W sobotę, 13 maja Muzeum Saturn zaprasza do swojej siedziby na kolejną edycję Nocy Muzeów. Czeladzka placówka od kilku lat z powodzeniem uczestniczy w tej ogólnoeuropejskiej akcji. Propozycja odwiedzin obiektu muzealnego w godzinach nocno-wieczornych oraz specjalnie przygotowane, atrakcyjne programy tematyczne zawsze przyciągają znaczną liczbę gości.

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Informacja

Informujemy, że dnia 2 maja 2017 roku muzeum będzie NIECZYNNE. Wszystkich zwiedzających zapraszamy 4 maja (czwartek) w godz.9.00 - 17.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja
O przeszłości Czeladzi wiedzą wszystko

26 kwietnia w siedzibie Muzeum Saturn odbył się finał Konkursu Wiedzy o Czeladzi, nad którym honorowy patronat tradycyjnie roztoczył Burmistrz Miasta Czeladź. Po eliminacjach szkolnych, które objęły piątoklasistów i uczniów gimnazjalnych klas II przyszedł czas na rozgrywki pomiędzy najlepszymi z najlepszych.

Święci polscy bez tajemnic

Zazwyczaj dostępne biografie Sług Bożych mają na celu przybliżenie dróg, które wiodły przedstawiane osoby do świętości. Na obrazach, ikonach, czy kościelnych witrażach sprawiają wrażenie nieskazitelnych. Ale w rzeczywistości każdy święty to nie człowiek idealny.

Nie ma jak Lwów!

Kresowe melodie, dowcipne teksty, nowe aranżacje starych lwowskich przebojów w wykonaniu znakomitej Bożeny Związek i towarzyszących solistce Kazimierza Szkutnika (klarnet, saksofon) oraz Andrzeja Czekajskiego (fortepian) radośnie wybrzmiewały w piątkowy wieczór 21 kwietnia przywołując wspomnienia, a zwłaszcza niezmienny zachwyt przedwojenną obyczajowością.

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl