• Znaleziono 708 wiadomości.

Zapraszamy do lektury Oficyny Saturnowskiej

Najnowszy numer informatora muzealnego otwiera podsumowanie minionego roku obfitującego w wiele niebagatelnych wydarzeń kulturalnych, a także wartościowych programów naukowo-badawczych kluczowych w procesie poznawania i rozumienia przeszłości naszego miasta.

Wszystko o Michale Elwiro Andriollim

Początek roku 2017 zapowiada się w Muzeum Saturn bardzo obiecująco.13 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy zatytułowanej „Andriolli” pochodzącej ze zbiorów Biograficznego Muzeum Elwiro Michała Andriollego z siedzibą w Józefowie. Jej otwarcie uświetni prelekcja Roberta Lewandowskiego - założyciela Muzeum, który obok prezentacji sylwetki artysty przybliży także zagłębiowskie akcenty w jego twórczym dorobku.

Obsypani przebojami

Trzy bisy i owacje na stojąco zgotowane przez publiczność znakomitym artystom - w ten sposób zakończył się ostatni w 2016 roku koncert z cyklu „Muzyczne Piątki”. Wykonane przez gwiazdy wieczoru Jarosława Wewiórę (tenor), Beatę Witkowską-Glik (sopran) przy akompaniamencie Rafała Gudyki (fortepian) utwory przesycone emocjami nadały wydarzeniu szczególnego charakteru.

Do siego Roku

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku chcemy złożyć Państwu serdeczne życzenia. Aby Rok 2017 przyniósł wiele satysfakcji, sukcesów, owocnych wyborów oraz upłynął w atmosferze optymizmu i radości. Szczęśliwego Nowego Roku w imieniu społeczności Muzeum Saturn życzy Dyrektor Iwona Szaleniec

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Do siego Roku
Informacja

Informujemy, że 1 stycznia 2017 roku (Nowy Rok) muzeum dla zwiedzających będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja
76. rocznica wybuchu bomby w czeladzkiej łaźni

Eksplozja miała miejsce 29 grudnia 1940 r. W podziemiach łaźni miejskiej skrycie przechowywane były broń, amunicja i materiały wybuchowe. W trakcie przygotowań do akcji dywersyjnej doszło do niezamierzonego wybuchu, w wyniku którego zginęli miejscowi działacze Związku Orła Białego: Stanisław Rokita, Władysław Nowak, Antoni Daukszo oraz dozorca łaźni Stefan Jeleń.

Widowisko muzyczne na Saturnie

We wspaniałej scenerii muzeum 30 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się świąteczny koncert „Dla Ciebie Śpiewam. Śladami Jana Kiepury i Marty Eggerth”. Na program złożą się najpiękniejsze arie oraz duety z oper i operetek, pieśni włoskie i neapolitańskie, a także piosenki filmowe z repertuaru słynnej pary śpiewaków w wykonaniu obdarzonych cudownymi głosami: Jarosława Wewióry – tenor oraz Beaty Witkowskiej-Glik – sopran.

Informacja

Informujemy, że w dniach 25 grudnia - Boże Narodzenie i 26 grudnia muzeum dla zwiedzających będzie nieczynne.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja
Jedno wielkie dziękujemy!

Koniec roku to tradycyjnie czas różnego rodzaju podsumowań. Na tę okoliczność Muzeum Saturn pragnie wyrazić najlepsze słowa uznania i serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym osobom, które w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy przekazały cenne pamiątki osobiste oraz zabytkowe przedmioty, przyczyniając się tym samym do wzbogacenia gromadzonych zbiorów muzealnych.

Wesołych Świąt

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz osobistej i zawodowej pomyślności. Niech te najpiękniejsze Święta upłyną Państwu w ciepłej rodzinnej atmosferze, a Nowy 2017 Rok niech spełni wszystkie pragnienia, zamysły i oczekiwania. W imieniu społeczności Muzeum Saturn w Czeladzi Dyrektor Iwona Szaleniec