Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

  • Znaleziono 651 wiadomości.

Mali bohaterowie wielkiej historii

W rocznicę krwawych bojów pod Monte Cassino w Muzeum Saturn odbyła się prezentacja opublikowanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i współfinansowanej ze środków czeladzkiego muzeum publikacji zatytułowanej „Reprezentatywna mikroskala? Rozważania o tożsamości lokalnej mieszkańców Czeladzi z racji udziału ich przedstawicieli w bitwie pod Monte Cassino”.

71. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 1945 roku zakończył się w Europie najkrwawszy konflikt w historii ludzkości, jakim była II wojna światowa. W tym dniu Niemcy złożyły bezwarunkową kapitulację. Pod dokumentem ze strony niemieckiej podpisał się feldmarszałek Wilhelm Keitel, natomiast w roli sygnatariuszy wystąpili – sowiecki marszałek Gieorgij Żukow, aliantów zachodnich reprezentował brytyjski generał lotnictwa Arthur Tedder.

Zapraszamy na święto Muzeów!

Przed nami najdonioślejsza impreza polskich i europejskich Muzeów – organizowana w naszym kraju od 2003 roku Noc Muzeów. Dla pracowników placówek muzealnych tym ważniejsza, że związana z obchodzonym także w drugiej dekadzie maja Dniem Muzealnika.

Zapisane wspomnienia. Spod Czeladzi na Monte Cassi

Muzeum Saturn oraz Instytut Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach serdecznie zapraszają na promocję publikacji pod redakcją Małgorzaty Krakowiak i Aleksandry Dębskiej-Kossakowskiej pt.: „Reprezentatywna mikroskala?

Dzień Flagi

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Dzień Flagi

Informacja

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl