Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

  • Znaleziono 405 wiadomości.

O kuchni słów kilka wedle dawnych poradników..

Kuchnia naszych mam i babć to często niedościgniony ideał. Dlatego podczas najbliższej Muzealnej Akademii Seniora wraz z Dobrawą Skonieczną-Gawlik poruszymy temat przetwarzania, przechowywania i przygotowywania potraw w dawnych latach.

Skrzynki na wspomnienia z wakacji

Na ostatnich przed wakacjami warsztatach plastycznych Muzealnego Klubu Juniora, mimo słonecznej, iście letniej pogody przybyło liczne grono miłośników muzealnych zajęć. Pod okiem Bartosza Gawlika najmłodsi tworzyli metoda decoupage ozdobne, drewniane skrzynki.

Dzień Dziecka w Muzeum Saturn

Dzień Dziecka – święto wszystkich pociech upłynęło w Muzeum Saturn pod znakiem alchemii, magii i braterskiej miłości. Studio Teatralne KRAK-ART zaprezentowało na muzealnej scenie przedstawienie „Bazyliszek”, oparte na warszawskiej legendzie.

Ostatni przed wakacjami Muzealny Klub Juniora

Na czerwcowych zajęciach w ramach Muzealnego Klubu Juniora rządzić będzie kolor, drewno i wzorzyste serwetki. Powstaną unikalne i wyjątkowe w każdym detalu skrzynki na zioła. Będą zdobione techniką decoupage czyli przyklejania na odpowiednio przygotowaną powierzchnie wzorów wyciętych z serwetek, tak by imitowały rozmaite malowidła.

Informacja!

Uprzejmie informujemy, że w piątek 1 czerwca Muzeum Saturn będzie nieczynne. Wszystkich zwiedzających zapraszamy w niedzielę 3 czerwca.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Informacja!
Dworska kuchnia pełna smaku!

Za nami 8. Czeladzka Noc Muzeów, podczas której przenieśliśmy się do tradycyjnej kuchni dworskiej. Najbardziej oczekiwane wydarzenie muzealne rozpoczęło się wykładem Jolanty Zaczkowskiej, nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Wieczór zwieńczył koncert Zespołu Pieśni i Tańca PKZ „Gołowianie” – kulturalnej wizytówki Zagłębia, wielokrotnie wyróżniani w krajowych i międzynarodowych festiwalach.

O znaczeniu i funkcjach koloru w kulturze

Ludzie od dawna posługiwali się kolorem nadając mu szczególny sens i znaczenie. O zagadnieniach kształtowania tożsamości jednostkowej i zbiorowej za pomocą koloru, zadaniach związanych z użyciem konkretnych barw w reklamie czy różnicach w ich postrzeganiu w rozmaitych kulturach zajmująco opowiadała Anna Binek-Zajda podczas majowej odsłony Muzealnej Akademii Seniora.

Bazyliszek w murach Muzeum

Tegoroczny Dzień Dziecka w Muzeum Saturn uświetni, jak co roku, teatrzyk dla najmłodszych. 3 czerwca o godzinie 14:00 Studio Teatralne KRAK-ART zaprezentuje najmłodszym miłośnikom czeladzkiego muzeum przedstawienie artystyczne „Bazyliszek”. Pełen humoru spektakl teatralny, oparty jest na znanej legendzie warszawskiej.

8. Czeladzka Noc Muzeów

Tegorocznym tematem przewodnim 8. Czeladzkiej Nocy Muzeów będzie tradycyjna kuchnia dworska i wszystko co z nią związane. Goście muzeum będą mogli zapoznać się z wystawą „Alchemia kuchni”, skosztować wykwintnych potraw, posłuchać o sztuce warzenia piwa, obejrzeć eksperymenty kuchenne oraz wysłuchać koncertów Zespołu Śpiewaczego KGW w Leśniakach i ZPiT PKZ Gołowianie.

Prezent dla mamy

Zbliżające się święto Dnia Matki zainspirowało młodych miłośników Muzeum Saturn do stworzenia bransoletek makramowych. Z pomocą przyszedł Muzealny Klub Juniora, zajęcia plastyczne podczas których Lucyna Mroczek-Szymańska pokazała najmłodszym sztukę wiązania ze sznurków i paciorków wdzięcznych ozdób na rękę.

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl