Jesteś na: Strona główna / Historia / Cykliczne spotkania / Inne wydarzenia

Inne wydarzenia

"Dla Ciebie śpiewam, Polsko!" to akcja, którą zainaugurowało Muzeum Saturn w 2012 r., propagująca krzewienie postaw radosnego patriotyzmu za pomocą muzyki. Poprzez cykliczne organizowanie Lekcji Śpiewania w czeladzkie obchody najważniejszych świąt państwowych Muzeum Saturn promuje nowoczesny sposób świętowania poprzez wspólne, wielopokoleniowe wyśpiewywanie zaklętej w nutach i słowach historii Polski.

Podczas tych nietypowych koncertów to publiczność jest głównym wykonawcą. Związani od początku z Lekcjami Anna Piech oraz Tobiasz Nykamowicz wspierają i pomagają w śpiewaniu podając odpowiednią tonację oraz linię melodyczną. Rozdawane śpiewniki (przygotowane własnym sumptem przez Muzeum Saturn) stanowią swoistą "pomoc naukową", z której chętnie korzystają czeladzianie.

"Cała Czeladź śpiewa kolędy" to muzyczne preludium do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia zainicjowane zostało przez Muzeum Saturn w 2012 r. Połączone siły Anny Piech i Tobiasza Nykamowicza (nadających ton uroczystemu spotkaniu odbywającemu się w wybrane grudniowe późne popołudnie) oraz czeladzian owocują zawsze niezwykle udanym kolędowaniem odsłaniającym tajemnice narodzin Chrystusa.

Koncerty te wypełnione najpiękniejszymi kolędami z powodzeniem wprowadzają w pozytywny, świąteczny nastrój stanowiąc ceremonialną tradycję Czeladzi i jej mieszkańców.

Redakcja strony: Inne wydarzenia Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:Krzemińska Beata