Jesteś na: Strona główna / Historia / Edukacja / Spotkania z Tradycją

Spotkania z Tradycją

Ważną płaszczyzną aktywności Muzeum Saturn są zadania związane z przypominaniem tradycji i obyczajów. W palecie proponowanych form znajdują się m.in. atrakcyjne warsztaty ginących umiejętności oparte na oryginalnych technikach skierowane głównie do najmłodszych odbiorców i odbywające się dwukrotnie w ciągu roku pod jednym tytułem „Spotkania z Tradycją”. Wspólne ozdabianie jaj oraz wykonywanie efektownych, świątecznych dekoracji wielkanocnych, jak i bożonarodzeniowych od 2011 r. spajają niezmiennie uczestników radością tworzenia, wskazując tym samym świetny sposób na pogłębianie przyjacielskich i rodzinnych więzi. Warsztaty z rękodzieła wymiennie prowadzą, prezentując tym samym swoje zdolności artystyczne, panie: Olga Paleczna (gliwiczanka wielokrotna laureatka konkursu "Górnośląskie kroszonki"), Lucyna Mroczek-Szymańska artystka plastyk, a także Dorota Supkowska oraz Wioletta Królikowska z Fundacji Wspierania Aktywności Twórczej i Regionalnej "Stara Szkoła" w Ryczowie. Dzięki ich cierpliwości i ogromnemu zaangażowaniu mali czeladzianie tworzą przepiękne dzieła, poparte pracowitością i nie lada pomysłowością.

Redakcja strony: Spotkania z Tradycją Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:Krzemińska Beata