Zapraszamy na wyjątkowy, potrójny finisaż wystaw w Galerii Elektrownia. To ostatnie dni ekspozycji i ostatnia szansa, aby zanurzyć się w światach wykreowanych przez naszych artystów oraz wziąć udział w wyjątkowym oprowadzaniu kuratorskim z udziałem samych twórców.

Katarzyna Kukuła „…jeżeli obumrze, przynosi plon obfity”

Tytułowa fraza wystawy Katarzyny Kukuły to nie tylko biblijna metafora, ale przede wszystkim ontologiczny fundament jej najnowszej twórczości. W murach czeladzkiej Elektrowni – miejscu niegdyś generującym czystą energię – artystka dokonuje transformacji innego rodzaju mocy: energii bólu, straty i traumy w życiodajną siłę sztuki.

Paulina Poczęta, Tomasz Kopcewicz, Bartłomiej Radosz „Brakujące 30%”

Czy to brakujące 30% to przestrzeń na błąd, czy na cud?

Gdzie w gwiezdnych pyłach, mądrościach wiecznych ksiąg i sekwencjach białek ukryte jest to, co nieprzewidywalne?

Bartosz Radosz, Paulina Poczęta i Tomasz Kopcewicz, używając różnych mediów, mapują tę nieuchwytną przestrzeń. Szukają prawdy w napięciu między tym, co możemy wypracować, a tym, co zostaje nam dane (lub odebrane) przez czysty przypadek.

Marta Prabucka „W bezpiecznym miejscu”

Czy to wciąż jest dom? Zastanawiam się, dlaczego właśnie taki obraz przestrzeni powraca w mojej wyobraźni. Zadaję sobie pytania o poczucie bezpieczeństwa i o możliwość budowania własnego miejsca przez młodych ludzi.

Kiedy: piątek, 31 lipca, godz. 18:00

Gdzie: Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, ul. Dehnelów 45, Czeladź

Do zobaczenia w „Elektrowni”!

Wstęp wolny!

Przejdź do treści