Co wiemy o czarownicach? Kim były, jak żyły, skąd właściwie się wzięły? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź w najbliższy piątek w naszym muzeum podczas prelekcji na temat „Staropolskiego polowania na czarownice”.

Wykład poprowadzi Alicja Zdziechiewicz – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego, dr nauk humanistycznych, nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze w jednym z mysłowickich liceów. Pani Alicja zajmuje się także badaniem literatury i kultury dawnej Polski. Jest autorką rozprawy „Książka użytkowa w kulturze staropolskiej. Poradniki medyczne”, „O czym nie mówią nam poloniści” i „Paryżanin na Śląsku, czyli Aleksander Dumas o Mysłowicach”.

Prelekcja odbędzie się w piątek 1 października b. r. o godzinie 17.00 w Pałacu pod Filarami przy ul. Dehnelów 10 w Czeladzi.

Zapraszamy!