Przyjaciele chodźcie tu, zastawiony czeka stół!

Takiemu zaproszeniu nie można było odmówić. Na przygotowanej przez ZNAKOMITY zespół – Sąsiedzi – uczcie frykasów było co niemiara: piękne dźwięki, harmonijne brzmienie, różnorodność wokalna i instrumentalna, doskonałej jakości aranżacje, talenty interpretacyjne, mądre teksty, obycie sceniczne, ujmująca łagodność, romantyczne emocje. One to wszystkie splecione wrażliwością muzyków przeniosły uczestników wydarzenia na zupełnie inny, wyjątkowy poziom doświadczeń oraz wzruszeń. Dzięki świetnie zbudowanej opowieści muzycznej osadzonej w kulturze marynistycznej, ludowych powiastkach, tradycyjnych nutach śląskich, polskich i obcych koncert przykuwał uwagę, poruszał wyobraźnię, przywoływał nad wyraz pozytywne myśli, po prostu od samego początku sprawiał niesamowitą przyjemność. Był więc i gwar, i wspólny śpiew, i śmiejące serca. Nic dziwnego, że końcowa owacja na stojąco wymusiła bisy. Na szczęście jednak finał koncertu nie oznaczał bynajmniej ostatecznego zakończenia wrażeń, bowiem wciąż – sen płynie wolno i kołysze mnie… – w rytm dźwięcznych wspomnień z nadzwyczaj udanego spotkania.

Na symbolicznej muzealnej scenie wystąpili: Elżbieta Król (skrzypce, śpiew), Dawid Patalong (gitary, śpiew), Dominika Płonka (flety, śpiew), Jakub Owczarek (bodhran, śpiew), Kamil Piotr Piotrowski (mandolina, gitara, śpiew), Mirosław Walczak (skrzypce, śpiew).