Paderewski w służbie Niepodległej.

„Mimo nieszczęść, jakie Naród przechodził, Opatrzność zsyłała nam zawsze ludzi wyższych, którzy narodowi świecili przykładem i byli kolumnami, na których opierało się nasze polskie życie”.

Tymi słowy rektor Uniwersytetu Poznańskiego prof. Stanisław Dobrzycki witał 23 listopada 1924 roku Ignacego Jana Paderewskiego w murach poznańskiej Almae Matris w czasie ostatniej wizyty Mistrza w Ojczyźnie.

Postać tego wielkiego patrioty, jednego z ojców niepodległości Polski, niezwykłego artysty, muzyka, kompozytora, ale także polityka, dyplomaty, męża stanu przybliży najnowsza wystawa wypożyczona z Muzeum Niepodległości w Warszawie, na wernisaż której zapraszamy w dniu 12 stycznia o godz. 17.00. Okolicznościową prelekcję wygłosi dr hab. prof. UŚ Miłosz Skrzypek.