Serdecznie zapraszamy na wystawę prac Henriego de Toulouse-Lautreca!
Ten wybitny francuski artysta jest szczególnie znany ze swoich charakterystycznych grafik z przełomu XIX i XX wieku. Jego styl, będący połączeniem impresjonizmu i postimpresjonizmu, doskonale oddaje atmosferę paryskich kabaretów, teatrów i nocnego życia Belle Époque. Artysta często portretował tancerki, muzyków, prostytutki i inne postacie z marginesu społecznego w dynamicznych kompozycjach, używając intensywnych kolorów i eksperymentując z liniami oraz formą. Toulouse-Lautrec wykorzystywał techniki litograficzne i plakatowe, tworząc wyraziste dzieła, które szybko stawały się ikonami ówczesnej kultury. Potrafił po mistrzowsku uchwycić chwilowe emocje i gesty, co sprawia, że jego grafiki emanują energią i życiem.
Na wystawie będzie można podziwiać serie „Elles”, „Circus” czy „Affiches”. To doskonała okazja, by zgłębić jego twórczość i przenieść się myślami do paryskiego Montmartre.

Wystawa dostępna do zwiedzania do 30 czerwca 2024 r.

Serdecznie zapraszamy!