ANKIETA – Utworzenie stałej ekspozycji  „Czeladź – Górnicza tożsamość” w Postindustrialnym Centrum Dziedzictwa Zagłębia Węglowego w budynku Cechowni kompleksu byłej KWK Saturn w Czeladzi.

Co planujemy?

 
Miasto Czeladź planuje aplikowanie o środki unijne na dofinansowanie zadania polegającego na utworzeniu nowego produktu kulturalnego.
Projekt stanowi drugi etap szerszego zadania pn.: Postindustrialne Centrum Dziedzictwa Górnictwa Węglowego w Zagłębiu wraz z zagospodarowaniem terenu.Jego zakres to utworzenie wystawy stałej w zmodernizowanym obiekcie byłej cechowni wchodzącej w skład postindustrialnego kompleksu kopalni Saturn w Czeladzi.
W ramach pierwszego etapu inwestycji dokonano przebudowy i adaptacji obiektu cechowni, łaźni, szatni i administracji wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu do pełnienia funkcji muzeum i mediateki.

Wystawa będzie realizowana wewnątrz budynku na 2 kondygnacjach. W oparciu o zachowany charakter budynku zabudowana zostanie nowoczesna wystawa wzbogacona wieloma stanowiskami multimedialnymi i interaktywnymi.

https://forms.gle/tKWaAg48cixaDqJz6 

 

 

 

Skip to content