Barbórka na Saturnie.

Z okazji zbliżającego się tradycyjnego święta górniczego Muzeum Saturn serdecznie zaprasza 2 grudnia o godz. 17.00 na wykład zatytułowany „Barbórka, Dzień Górnika, karczma, biesiada – co świętujemy 4 grudnia?”, który wygłosi dr Beata Piecha – Van Schagen.

Dr Beata Piecha-van Schagen – historyk, pracownik naukowy Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Specjalizuje się w badaniach nad historią kultury ze szczególnym uwzględnieniem kultury religijnej oraz górniczej Górnego Śląska. Autorka publikacji naukowych dotyczących funkcjonowania pamięci kulturowej oraz tożsamości wśród społeczności postindustrialnych. Koordynatorka wielu projektów naukowo-badawczych oraz prac nad wielonarodowym wnioskiem o wpisanie tradycji i zwyczajów górników i hutników na Listę reprezentatywną dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

Serdecznie zapraszamy!