Historia drewnianej architektury Czeladzi jest opowieścią o świecie nieistniejącym, który przeminął, zniknął w ciągu kilkudziesięciu lat na oczach badaczy, miłośników historii i samych czeladzian. Pomimo to, a może właśnie dlatego warto spróbować odtworzyć jej obraz.

W miniony piątek miało miejsce spotkanie przywołujące ten aspekt dawnego wizerunku naszego miasta – promocja książki „Drewniana Czeladź” oraz spotkanie z osobami, które brały udział przy jej powstawaniu: Barbarą Klajmon – historykiem sztuki, muzealnikiem, odpowiedzialną za część merytoryczną wydawnictwa oraz Janem Powałką – artystą, malarzem, który przygotował publikację od strony graficznej.

Książkę, wzbogaconą arcybogatym materiałem fotograficznym a także słowiczkiem podstawowych pojęć związanych z architekturą drewnianą, można nabyć w Muzeum Saturn w cenie 35 złotych.