Muzeum Saturn serdecznie zaprasza na cykl spotkań muzyczno – edukacyjnych pt. „Filharmonia Bliżej” współorganizowanych przez Towarzystwo Powszechne Czeladź w salach Pałacu pod Filarami.

Każdy koncert to prezentacja kolejnych instrumentów muzycznych występujących w orkiestrach symfonicznych. Słuchacze poznają ich budowę, zajrzą do ich wnętrza, często spróbują też wydobyć z nich dźwięki. Założeniem programu kierowanego do wszystkich miłośników muzyki, jest ukazanie filharmonii z nieznanej na co dzień strony. Wszystkie spotkania będą osobiście prowadzone przez ich autora, Mirosława Krause, dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Rudzie Śląskiej, pedagoga, animatora kultury, prelegenta, muzyka i twórcy licznych projektów muzycznych, który zarazem stanie się akompaniatorem dla zaproszonych gości.

Każdy z koncertów to spotkanie z artystą, reprezentującym jeden z instrumentów muzycznych wchodzących w skład orkiestry symfonicznej. Zaproszeni goście – muzycy śląskich orkiestr, pedagodzy szkół muzycznych i studenci Akademii Muzycznych, wykonają interesujący program artystyczny, ukazując możliwości każdego instrumentu.

Widzowie oprócz wysłuchania muzycznego programu w wykonaniu gościa, poznają historię powstania instrumentu, jego budowę oraz związane z nim ciekawostki. Każde kolejne spotkanie będzie nawiązywać do poprzedniego i zawierać liczne zagadki, ciekawostki i anegdoty.

Trzecie spotkanie – Fagot – Niedziela, 19 listopada 2023 r. godz. 14.30

Czwarte spotkanie – Niedziela, 10 grudnia 2023 r., godz. 14.30

Wstęp wolny

Miejsce spotkań: Muzeum Saturn w Czeladzi, ul. Dehnelów 10

Projekt finansowany ze środków Urzędu Miasta Czeladź

Skip to content