Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i piękny czas . W Polsce to także wyjątkowo długi okres podczas którego każda rodzina pielęgnuje własne tradycje. Większość Polaków obchodzi święta Bożego Narodzenia jednak w podobny sposób – w domu nie może zabraknąć przystrojonej choinki, a na wigilijnym stole królują postne dania, na czele z karpiem i barszczem z uszkami.
A jak obchodzone jest Boże Narodzenie we Włoszech? Jakie są tradycje i zwyczaje, świąteczne potrawy i symbole najważniejszych dla Włochów świąt w roku? Jak obchodzi się wigilię, a jak pierwsze i drugie święto? I kim właściwie jest nieznana Polakom Befana?

W pierwszy czwartek Nowego Roku Muzeum Saturn serdecznie zaprasza na prelekcję Olgi Lubeckiej – znawczyni tradycji i kultury włoskiej.

Wieczory Historyczne na Saturnie – „Gdzie czarownica przynosi prezenty, czyli jak obchodzi się święta Bożego Narodzenia we Włoszech?” – 5 stycznia (czwartek), godz. 17.00.

Pałac pod Filarami, przy ul. Dehnelów 10 w Czeladzi.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!