27 maja w murach Pałacu pod Filarami odbył się ostatni przed wakacyjną przerwą Muzyczny Piątek. „Jaka piękna jest operetka” to tytuł koncertu znanych i jakże lubianych przebojów operetkowych. Na scenie wybrzmiała muzyka pełna wdzięku, elegancji, ale i humoru. Artyści zaprezentowali słynne i cenione arie oraz duety „Usta milczą dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”, „W rytm walczyka” i „Czardasz Sylwii” z operetki „Księżniczka czardasza” E. Kalmana, usłyszeliśmy arię Księcia Sou Chonga „Twoim jest serce me” z operetki „Kraina uśmiechu” F. Lehara, „Wielka sława to żart” z operetki „Baron cygański” J. Straussa, oraz wiele innych znakomitych utworów z kilku najbardziej znanych w świecie operetek.

Od dawna wiadomo, iż w Czeladzi nie brakuje miłośników muzyki operetkowej. Sala Lustrzana i tym razem wypełniła się po brzegi słuchaczami, którzy przybyli na występ artystów Teatru Muzycznego Arte Creatura. Znane arie i duety operetkowe zaśpiewali: Ewelina Sobczyk (sopran) i Jarosław Wewióra (tenor) przy akompaniamencie fortepianowym Jakuba Gwardeckiego. Artyści obdarzeni wspaniałymi głosami są znani z dobrego kontaktu z publicznością oraz wysokiego poziomu artystycznego, prezentowanego podczas swoich występów.

Bez wątpienia ten uroczysty koncert był niezwykle udanym wydarzeniem artystycznym – doskonali artyści i wspaniała publiczność sprawiły, że piątkowy wieczór na długo pozostanie w ciepłych wspomnieniach wszystkich zebranych w murach czeladzkiego muzeum. To była prawdziwa muzyczna uczta dla melomanów. Artyści wprowadzili wszystkich w doskonały nastrój, czego potwierdzeniem były owacje na stojąco, długie brawa i gratulacje składane po koncercie.

Fot. Marcin Karaban.

Skip to content