Koncerty muzyczne z cyklu „Muzyczne Piątki” w Muzeum Saturn zapoczątkuje występ muzyków Orkiestry im.Telemanna oraz Bielskiego Biura Koncertowego Solo-Duo-Trio.

W programie najbardziej znane i lubiane przeboje muzyki wiedeńskiej, takie jak walce „Nad pięknym, modrymDunajem”, „Opowieści lasku wiedeńskiego „, „Annen-polka „, „Èjen a Magyar! polka”, „Trich-trach polka”, „Perskimarsz”, czy „Marsz Radetzky’ego” grane podczas koncertów noworocznych w słynnej Złotej Sali Musikverein wWiedniu. Zabrzmią także tańce węgierskie, melodie cygańskie i słynny „Czardasz Montiego”.

Podczas koncertu zaśpiewają soliści : Agnieszka Zabrzeska-Weber – sopran i Michał Borkowski- tenor. Będąwykonywać duety i arie ze słynnych operetek Johanna Straussa, Imrego Kálmána i Ferenca Lehára, takich jak„Cygańska miłość”, „Zemsta nietoperza”, „Wesoła wdówka” i inne.

„Karnawał wiedeński”, piątek, 26 stycznia 2024 r. godz. 18.00.

Bilety e cenie 20 zł do nabycia w siedzibie głównej Muzeum Saturn w Czeladzi, przy ul. Dehnelów 10 oraz na stronie internetowej https://bit.ly/3TKHuyd