Skąd pochodzi najpiękniejsza muzyka operetkowa?
 
Jeśli ktoś jeszcze nie zna odpowiedzi na to pytanie zapewne nie słyszał o wiedeńskim karnawale.
Wiedeń bowiem zasłynął nie tylko z niezwykłej historii i bogatej architektury czy dużej liczby zabytków, w tym licznych pałaców, kościołów i muzeów. To miasto wspaniałych klimatycznych koncertów, które stały się bogatym artystycznym dziedzictwem kulturowym.
 
Podczas pierwszego w tym roku koncertu w ramach Muzycznych Piątków, to właśnie Sala Lustrzana Muzeum Saturn zabrała publiczność w wiedeńską podróż do baśniowej krainy walca. Ten jedyny w swoim rodzaju koncert zachwycił rozmachem, chwilami wzruszając i bawiąc zebranych gości cudownymi dźwiękami ale i przepychem w strojach przesympatycznych artystek. Orkiestra im. Telemana z Piotrem Sadowskim na czele porwała zgromadzonych do wspólnego tańca i śpiewu, prezentując najsłynniejsze kompozycje znamienitych światowych artystów. Wybrzmiały najbardziej znane i lubiane przeboje muzyki wiedeńskiej, „Nad pięknym, modrym Dunajem”, Cygańska miłość”, „Zemsta nietoperza”, „Wesoła wdówka” i inne równie taneczne. Piątkowy koncert to crème de la crème najwspanialszych utworów operetkowych. Dlatego nie mogło zabraknąć pieśni zza sąsiedniej granicy a mowa tu o pieśni „Brunetki, blondynki..” Jana Kiepury.
 
Miło nam było gościć tak sympatycznych i utalentowanych muzyków z Bielskiego Biura Koncertowego Solo-Duo-Trio. Nie żegnamy się z nimi i mamy nadzieję że wkrótce powrócą do Czeladzi z nowymi równie udanymi występami.
 
A na kolejną dawkę pozytywnej energii zapraszamy 23 lutego br. – bilety w sprzedaży od 1 lutego.
Skip to content