Muzeum Saturn serdecznie zaprasza na spotkanie pt. „Mamut w PIGułce”, które poprowadzi spec od prehistorii mgr Paweł Woźniak.

Pracownik Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB w Sosnowcu wprowadzi uczestników w tajniki wiedzy na temat wymarłych pod koniec ostatniej epoki lodowej, u schyłku plejstocenu ssaków. Wygląd, tryb życia czy odkrycia szczątków mamutów znajdowanych na terenach Polski to kilka z wielu licznych informacji, które zostaną zaprezentowane podczas piątkowego popołudnia.

Młodzi uczestnicy spotkają się również z konkursami i niespodziankami a najciekawszą z nich, z pewnością będzie możliwość obejrzenia prawdziwego ciosu mamuta włochatego Mammuthus primigenius będącego eksponatem Muzeum Saturn.

Piątek, 6 października 2023r., godz. 17.00

Spotkanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 lat.